USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Genel

Erdoğan'ın Fransa, Katar, Suud liderleri ile telefon trafiği...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, akşam saatlerinde sırasıyla, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamid El-Sani ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz El-Suud ile birer telefon görüşmesi yaptı. Cumhurbaşkanlığı ka

Erdoğan'ın Fransa, Katar, Suud liderleri ile telefon trafiği...
28-07-2015 08:14
Google News
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, akşam saatlerinde sırasıyla, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamid El-Sani ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz El-Suud ile birer telefon görüşmesi yaptı.
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Erdoğan, telefon görüşmelerinde, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Katar Emiri Temim ve Suudi Arabistan Kralı Selman’a Türkiye’nin son terör saldırıları akabinde düzenlediği operasyonlar hakkında bilgi verdi. Muhataplarının Türkiye’ye desteklerini ifade ettikleri görüşmelerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise Türkiye olarak DAEŞ ve PKK da dahil olmak üzere terörün her türüyle mücadele konusunda kararlı olduklarını vurguladığı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye’deki kaosun Türkiye’nin ulusal güvenliğini tehdit ettiğine de değindiği belirtildi. Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Katar Emiri Temim ve Suud Kralı Selman’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Suruç’taki terör saldırısında hayatlarını kaybeden vatandaşların yanı sıra müteakip günlerdeki terör saldırılarında hayatlarını kaybeden askerler ve polisler için de taziye dileklerini ilettikleri kaydedildi.
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ