USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

Crocus Group: Türk şirketlerinin işbirliği ilgisi giderek artıyor -Fuad Safarov, Moskova'dan bildiriyor-

Azerbaycan asıllı ünlü Rus işadamı Araz Ağalarov yönetimindeki Crocus Group'un Crocus Logistics ve Crocus Interservice şirketleri, Türk firmalarının işbirliği ilgisinin giderek arttığına dikkat çekti

Crocus Group: Türk şirketlerinin işbirliği ilgisi giderek artıyor -Fuad Safarov, Moskova'dan bildiriyor-
18-07-2022 21:09
18-07-2022 21:13
Google News

MOSKOVA - ÖZEL

Azerbaycan asıllı ünlü Rus işadamı Araz Ağalarov'a ait Crocus Group'un Crocus Logistics ve Crocus Interservice şirketleri, Türk firmalarının işbirliği ilgisinin giderek arttığını vurguladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Crocus Logistics ve Crocus Interservice Genel Müdürü ve aynı zamanda Crocus Group Lojistik Dairesi Başkanı Aleksey Amelin, "Türkiye ile taşımacılık alanındaki sorunlar giderek çözülüyor. Türk şirketlerinin işbirliğinin ilgisinin arttığını görüyoruz. Bir kaç projelerimiz de var. Bugün Türkiye lojistik açısından önemli ülkelerden biri. Bu arada İran da işbirliğinin artırılmasına ilgi duyuyor" dedi.

MOSKOVA'NIN HEMEN YANINDA

Daha önce de açıklama yapan Amelin, Moskova'ya yakın Odintsovo bölgesinde gümrük hizmetleri verdiklerini kaydederek, "Moskova'ya yaklaşık 12 kilometre yakın Odintsovo bölgesinde Akulovski gümrük servisimiz faaliyet gösteriyor. Burası toplam 62 bin metrekarelik bir alan. Modern tesislerimiz, depo alanlarımız, TIR araçları için özel alanlarla ihracatçılara hizmet veriyoruz. Tesisimizde Rusya Federal Gümrük Servisi'ne (FTS) bağlı Gümrük Kapısı da bulunuyor. Burada Rusya Federal Veterinerlik ve Bitki Sağlığı Servisi (Rosselnadzor) de faaliyet gösteriyor" bilgi vermişti.

TÜRKÇE WEB SİTESİ

Amerlin sözlerine şöyle devam etmişti: "Zengin iş deneyimi ve güvenilir bir ortağın itibarı, yüksek hizmet kalitesi gibi özelliklere sahibiz. Ayrıca Moskova'ya en yakın bölgede bulunuyoruz. Kendi depolama tesisleri ve gümrük, veterinerlik ve bitki sağlığı türlerinin kontrolü, uygun sıcaklıkta depolama gerektiren ürünlerin yerleştirilmesi için buzdolaplarının varlığı, tüm izinlerin hazırlanması, şirketin şeffaf tarife politikası ve esnek indirim sistemi Ayrıca, şirketimize ait "www.crocusterminal.ru" adlı web sitesinde Türkçe web bölümü de faaliyet göstermekte. Crocus olarak gümrük hizmetlerimizde çip sistemiyle ilgili de faaliyetlerimiz mevcut. Genel olarak Türk girişimciler için kolaylıkla sağlayacak hizmetler veriyoruz"

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ