USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

Yazarımız Erhan Altıparmak, Rusya'da Veçernyaya Moskva gazetesine konuştu

dikGAZETE’deki köşesinden aktardığı yazılarla Türkiye ve Rusya'da dikkatleri çeken yazarımız Erhan Altıparmak, Rusya'da yayın yapan Veçernyaya Moskva (Akşam Moskova) gazetesine röportaj verdi, Altıparmak Ukrayna, ABD ilişkilerinden Kahramanmaraş merkezli depremler ve Cumhurbaşkanlığı seçimine dair soruları cevapladı

Yazarımız Erhan Altıparmak, Rusya'da Veçernyaya Moskva gazetesine konuştu
20-04-2023 07:16
Google News

MOSKOVA - ÖZEL

Moskova mahreçli yazılarıyla dikkat çeken yazarımız Erhan Altıparmak, Rusya'da yayın yapan Veçernyaya Moskva gazetesine röportaj verdi.

dikGAZETE.com yazarı Erhan Altıparmak, Rusya'nın en çok okunan ve en eski gazetelerinden biri olan Veçernyaya Moskva (Akşam Moskova) gazetesine, ABD'nin Ukrayna ve çevre ülkelere kurduğu biyolaboratuvarlar, Türkiye - Rusya ilişkileri ve Türkiye'nin doğusunda yaşanan depremlerle ilgili röportaj verdi.

Gazetenin ilk sayfasında logo yanından anonslanan ve görüşlerine gazetede tam sayfa olarak yer verilen Altıparmak, dikGAZETE’deki köşesinde yazdığı yazılar nedeniyle hem Türkiye'de hem de Rusya'da dikkatleri çekiyor.

Rusya'da yayın yapan Veçernyaya Moskva (Akşam Moskova) gazetesine röportaj veren Yazarımız Erhan Altıparmak, aynı zamanda İhlas Haber Ajansı'nın (İHA) Rusya muhabirliğini de başarıyla sürdürüyor.

Altıparmak, Veçernyaya Moskva gazetesi muhabirlerinden Alexander Zasimov'un gündeme dair sorularını açık yüreklilikle cevapladı.

YAZILARI RUSYA’DA DA İLGİYLE TAKİP EDİLİYOR…

Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı askeri operasyonların ardından Rus ordusunun Ukrayna kentlerinde tespit ettiği ABD'nin biyolaboratuvarları ile ilgili düşüncelerini aktaran Altıparmak, ABD'nin Ukrayna'daki bu amacından vazgeçmediğini, aynı zamanda Gürcistan, Ermenistan gibi ülkelerin yanı sıra Orta Asya'da da bu gibi çalışmalar yürütebileceğini dikkat çekti. 

DEPREM SONRASI VE SEÇİMLERE DAİR SORULAR…

Türkiye’de 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen “Asrın Felaketi” olarak nitelenen depremlerden sonra felaketin yaralarının sarılıp sarılmadığı sorusuna cevap veren Altıparmak, Türk hükümetinin yanı sıra Rusya, Azerbaycan ve birçok batılı ülkelerin destekleriyle, depremin etkilerinin azaltılmaya çalışıldığını, özellikle bölgede yeni konut projelerine hızla başlandığını belirtti.

Türkiye'de 14 Mayıs’ta yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tekrar seçimleri kazanıp kazanamayacağı ile ilgili de yorum yapan Erhan Altıparmak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şansının hala yüksek olduğunu ancak muhalefetin de bu seçimlere iddialı gireceğini söyledi.

.

dikGAZETE.com

- Erhan Altıparmak'ın son yazısı

- Erhan Altıparmak yazıları...

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ