USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

Uluslararası Rusofil Hareketi Bulgaristan’da toplanıyor

Moskova merkezli olarak kurulan “Uluslararası Rusofil Hareketi” Bulgaristan’da toplanıyor, 16 Eylül’deki toplantıya ülkemizden Ünver Sel ile Dr. Hikmet Çıra da katılıyor

Uluslararası Rusofil Hareketi Bulgaristan’da toplanıyor
14-09-2023 20:01
Google News

 HABER MERKEZİ

Geçtiğimiz bahar Moskova’da geniş çaplı düzenlenen toplantı ile kurulan Uluslararası Rusofil Hareketi, bu kez Bulgaristan’ın Filibe Bölgesi’ndeki Kalofer şehrinde toplandı.

Uluslararası Rusofil Hareketi, 16 Eylül Cumartesi tarihindeki etkinlikle birlikte ilk defa Rusya dışında bir araya gelecek. Hareketin kurucu lideri ve Bulgar politikacı Nikolay Malinov’un yaptığı açıklamaya göre RusofillerKalbimizdeki Rusya” başlığıyla toplanıyor.

Etkinlik kapsamında “Rusofili hareketinin önündeki uluslararası zorluklar” başlığı altında bir yuvarlak masa toplantısı da planlanıyor.

Bulgaristan’da toplanacak Rusofiller içerisinde şu isimler yer alıyor:

Bulgaristan’daki Kurucu Lider Nikolay Malinov ile birlikte ülkede yerel olarak kurulmuş Bulgaristan Rusofil Hareketi’nin temsilcileri olan Prof. Dr. Nikola Avreyiskiy, Prof. Dr. Nako Stefanov ve Doç. Dr. Valentin Vaçev ile birlikte Avrupa’da tanınmış siyasilerden Slovakya Eski Başbakanı Jan Carnogurskiy, İsviçre Hristiyan Demokrat Partisi Vekili Guy Mettan, Avusturyalı politikacı ve “Amerikan Hegemonyasından Çık” Hareketi Lideri Patrick Poppel, Fransız Politik Hareketi “Gazap Günü” Lideri Fabrice Sorlin, Romanya Sol Hareketleri Liderlerinden ve Karpatlar Rusofili Hareketi Başkanı Mikhail Lauruk, Sırbistan Milli Meclisi Vekili İvan Kostiç, Arnavutluk Rusofil Hareketi Başkanı Aleksandar Djurbavia, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde Güney Lefkoşa’da bulunan Rusya Eğitim, Bilim ve Kültür Merkezi uzmanlarından Mikis Filaniotis.

Etkinliğe, yukarıda isimleri anılan katılımcılarla birlikte, ülkemizden Kırım Kalkınma Vakfı Başkanı ve Uluslararası Rusofil Hareketi Kurucu Üyesi Ünver Sel ve Avrasya Ticaret Organizasyon Derneği – Trade Avrasya Başkanı Dr. Hikmet Çıra da katılacak.

Ünver Sel ve Dr. Hikmet Çıra dikGAZETE’deki köşe yazıları ile de biliniyor.

.

dikGAZETE.com

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ