USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

Rusya'da Crocus Group'ta 'Türk Ayı' Fuarı yapılacak -Fuad Safarov bildiriyor-

Azerbaycan asıllı ünlü Rus işadamı Araz Ağalarov yönetimindeki dev Rus şirketi Crocus Group'ta "Türk Ayı" Fuarı düzenleneceği kaydedildi

Rusya'da Crocus Group'ta 'Türk Ayı' Fuarı yapılacak -Fuad Safarov bildiriyor-
16-06-2022 06:03
Google News

MOSKOVA - ÖZEL

Azerbaycan asıllı ünlü Rus işadamı Araz Ağalarov'a ait Rusya'nın dev şirketlerinden Crocus Group ve kendisine ait hipermarketler zinciri "Tvoy Dom", Moskova ve Voronej kentlerinde "Türk Ayı" Fuarı düzenleyecek. 

Rus-Türk ekonomik işbirliğinin artırılması bağlamında 'Tvoy Dom'un her iki kentteki mağazasında yapılacak fuarlara, Moskova merkezli Rus-Türk İşadamları Birliği'nin (RTİB) destek vereceği da kaydedildi. Konuyla ilgili Sputnik'e konuşan RTİB Başkanı Sabahattin Yavuz, yapılacak fuar ile ilgili bilgiler verdi: "RTİB merkez ofisinde, Rusya'nın önemli hipermarket zincirlerinden Tvoy Dom ile görüşmeler yaptık. Bu toplantıda şunları ele aldık: Son olaylar nedeniyle Crocus Group ve kendisine ait Tvoy Dom, Türkiye iş dünyasına, markalarına yönelik işbirliği kapsamında büyük ilgi göstermekte. Bu bağlamda, Crocus Group ve Tvoy Dom 1 ay sürecek 'Türk Ayı' fuarı düzenlemeyi planlıyorlar. Bizimle görüşme yaparak organize konusunda görüş alışverişinde bulundular. Türk firmalarının katılım konusunu da ele aldık" dedi.

Bu arada daha önce Rusya'nın en çok okunan günlük gazetelerinden Komsomolskaya Pravda'ya konuşan ünlü işadamı Araz Ağalarov, muhabirin, "...Ülkeye mallar nereden gelebilir?" şeklindeki sorusuna şöyle cevap vermişti: "Güneydoğu Asya var, Türkiye var. Bazı mallar getirilebilir, bazıları değiştirilebilir... "

"Bugün hem ekonominin hem de lojistik zincirlerinin tam bir yeniden yapılanmasından bahsediyoruz" diyen Araz Ağalarov, söz konusu yabancı ülkeler ile işbirliğinin artırılmasına vurgu yaptı. 

Crocus Croup'a bağlı "Tvoy Dom" mağazalar zincirinde değerlendirme çalışmalar yaptığına işaret eden ünlü işadamı, "Bir analiz yaptım. Malların yüzde 30'u yerli, yüzde 20 Çin ve yüzde 50 Avrupa ile Amerika'dan tedarik edildi. Ve bugün bu yüzde 50 oran düşüyor... Düşen bu yüzde 50'nin Güneydoğu Asya ve Türkiye'den gelen malzemelerle değiştirilmesi gerekiyor" diye konuştu.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ