USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

Rus restoranları sonbaharda fiyatları yüzde 15-20 artıracak

Rus restoranlarının sonbaharda fiyatları yüzde 15-20 civarında oranlarda artıracağı belirtildi

Rus restoranları sonbaharda fiyatları yüzde 15-20 artıracak
16-09-2023 18:30
Google News

MOSKOVA - ÖZEL

Rus restoranları sonbaharda fiyatları %15-20 artıracak.

Konuyla ilgili haber Rus İzvestia gazetesinde yer aldı.

Gazeteye konuşan restoran zinciri sahipleri ve uzmanlar, Rus restoranlarının sonbaharda fiyatlarını yüzde 15-20 artırmaya hazırlandığını söyledi. 

Habere göre, fiyatlardaki artışın ana nedeni hem Rus hem de yabancı üretilen ürünlerin fiyatlarındaki artış olacak.

Gazeteye konuşan Rusya Restoran İşletmecileri ve Otelciler Federasyonu Başkanı İgor Buharov, "Restoranlar fiyatları düşük tutmaya çalışıyor, ancak gıda, benzin, lojistik hizmetleri gibi her şeyin fiyatlarındaki artış göz önüne alındığında bunun neredeyse imkansız olduğu bir zaman geliyor" dedi.

Fiyat artışına ilişkin bilgi, Rusya'nın en büyük kahvehaneler zinciri Shokoladnitsa'nın genel müdürü Oleg Podgorniy tarafından da doğrulandı. Rus işadamı, "Daha önce farklı yemek kategorileri için aşmak istemediğimiz belirli bir fiyat eşiğimiz vardı, örneğin porsiyon başına 690 rublenin üzerinde. Şimdi ise bu kuraldan sapmak ve fiyat etiketini daha yüksek ayarlamak zorunda kalıyoruz" dedi.

Bununla birlikte, bazı restoranlar, maliyeti aynı seviyede tutmak için, pahalı malzemelerin oranını azaltarak menüyü ayarlamayı ve yemeklerin bileşimini değiştirmeyi amaçlamaktadır. 

Uzmanlara göre fiyat düzeltmeleri seçici bir şekilde yapılmalı, yalnızca daha pahalı hale gelen ürünleri içeren kalemleri etkilemeli.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ