USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Çevre-Hayat

Metin Şentürk, Engelliler Haftası dolayısıyla destek istedi

Dünya Engelliler Birliği Başkanı, sanatçı Metin Şentürk, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında yaptığı paylaşımda, AB, Dünya Bankası, Birleşmiş Milletler ve Dünya Sağlık Örgütünden, Kahramanmaraş merkezli depremler dolayısıyla destek istedi.

Metin Şentürk, Engelliler Haftası dolayısıyla destek istedi
11-05-2023 17:08
Google News
İstanbul

Asrın felaketi başlığıyla hazırlanan videoda Şentürk, Dünya Engelliler Birliğinin mart 2011'de kurulduğunu belirterek, Birleşmiş Milletlere akredite olarak kurulan, engelliler adına ve yararına çalışmayı hedefleyen, küresel bir örgüt olduğunu dile getirdi.

Dünya Engelliler Birliği Başkanı olarak, Birleşmiş Milletlere, Avrupa Birliğine, kalkınma ajanslarına, Dünya Sağlık Teşkilatına, Dünya Bankasına ve insani yardım kuruluşlarına çağrıda bulunduğunu aktaran Şentürk, 6 Şubat'ta Türkiye'de yaşanan ve asrın felaketi olarak nitelendirilen depremin 13 milyon kişiyi etkilediğini ve çok sayıda vatandaşın engelli olmasına neden olduğunu vurgulayarak, "Bu hazin tabloda hepinizin desteğine ihtiyacımız var. Lütfen gelin bu yarayı birlikte saralım. Bu yaraya dokunun. Bu resmi görmezden gelmeyin." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

dikGAZETE.com
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ