USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Kars'ta bayıltan koşu

Kars’ta düzenlenen atletizm yarışlarına katılan öğrencilerden bazıları baygınlık geçirdi. Kot pantolon ve kazak ile yarışmaya katılarak bayılan kız öğrenci ise dikkat çekti. Kars İl Atletizm Temsilciliği'nce düzenlenen İlçe Seçmeleri, Kafkas Üniversitesi

Kars'ta bayıltan koşu
09-04-2015 21:35
Google News

Kars’ta düzenlenen atletizm yarışlarına katılan öğrencilerden bazıları baygınlık geçirdi. Kot pantolon ve kazak ile yarışmaya katılarak bayılan kız öğrenci ise dikkat çekti.

Kars İl Atletizm Temsilciliği'nce düzenlenen İlçe Seçmeleri, Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Prof. Dr. Abamüslüm Güven Sentetik Stadyumunda yapıldı. Yarışmalar ile ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Atletizm İl Temsilcisi Bahattin İnce, “Bugün yapacağımız atletizm yarışması, atletizm geliştirme projesi bütün illerde yapılmaktadır. Bugün finalimiz var. İlçelerde ilk dörde giren sporcularımız, burada ilk altıya giren sporcular, ayın 20’sinde Van’da yapılacak olan yarı finale katılacaklar. Daha sonra Van’da ilk üçe giren sporcular, takım ve ferdi olarak Adana’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılacaklar” dedi.

Minik kızlar ve erkekler, yıldız kızlar ve erkeklerin 4 kategoride mücadele ettiği yarışmada öğrenciler dereceye girebilmek için ter döktü. Özellikle kız öğrenciler, etabı tamamlamakta güçlük çekti. Bazıları yarış esnasında, bazıları bitiş çizgisine geldiklerinde kendini yere bırakarak baygınlık geçirdi. Bayılan öğrencilere ise sağlık görevlileri müdahale etti.

Kars’ta düzenlenen İl Seçmeleri Atletizm yarışmalarına katılan Sarıkamış Gazi Paşa Okulu öğrencisi Hacer Gökcan, bin 500 metre minik kızlar yarışının 400 metresinde aniden bayılarak yere düştü. Yere düşen Gökcan’a görevliler ve sağlık ekipleri anında müdahale etti. Hacer Gökcan'ın, okulu adına katıldığı seçmelerde üzerinde spor kıyafetleri yerine kot pantolon ve kalın kazak olması dikkat çekti. Yere yığılan ve sağlık ekibinin yardım ederek ambulansa taşıdığı Hacer Gökcan gözyaşlarına boğuldu.

Öte yandan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okulların katıldığı İl Seçmeleri atletizm yarışlarına katılan çok sayıda öğrencinin üzerinde spor kıyafetinin bulunmaması gözlerden kaçmadı.

Kars’ta minik kızlar ve erkekler, yıldız kızlar ve erkeklerde 4 kategoride düzenlenen yarışmalara yaklaşık 100 sporcu katıldı. Burada derece giren sporcular, Van’da yapılacak yarı final yarışmalarına katılacak.

dikGAZETE..
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ