USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Dünya

Erbil Başkonsolosu, Zeytin Dalı Harekatı'na dair IKBY'ye bilgi verdi

Türkiye'nin Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay'ın, IKBY Dış İlişkiler Dairesi Sorumlusu Felah Mustafa'yı ziyaret ederek, Afrin operasyonu hakkında bilgi verdiği bildirildi.

Erbil Başkonsolosu, Zeytin Dalı Harekatı'na dair IKBY'ye bilgi verdi
30-01-2018 16:32
Google News

ERBİL

Türkiye'nin Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay'ın, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Dış İlişkiler Dairesi Sorumlusu Felah Mustafa'yı ziyaret ederek, Afrin operasyonu hakkında bilgi verdiği bildirildi.

Basına kapalı gerçekleşen toplantı sonrası gazetecilere konuşan Karaçay, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de terör örgütlerine karşı yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekatı'na" dair bilgilendirme yapmak üzere bu ziyareti gerçekleştirdiğini belirtti.

Karaçay, şunları kaydetti:

"Türkiye şu anda çok sayıda terör örgütüyle mücadele etmektedir. PKK, PYD, YPG ve DEAŞ, bunların hepsi ile şu anda mücadele ediliyor. Bu terör örgütlerinin hepsi Türkiye'nin ulusal güvenliğine karşı tehdittir. Bunlarla mücadele etmek için güçlü bir kararlığımız var. Zeytin Dalı'nın amacı sınırlarımızı teröristlerden temizlemektir."

Zeytin Dalı Harekatı'nın Kürtlere yönelik olmadığını vurgulayan Karaçay, "Bu operasyonun amacı teröristlerle mücadeledir, terör örgütlerine karşıdır. Sivillere yönelik herhangi bir şey söz konusu değildir, her türlü önlem alınmaktadır." dedi.

Karaçay, medyada geçmişte farklı olaylarda ve yerlerde çekilmiş görüntü ve fotoğraflarla manipülasyon yapılmaya çalışıldığına dikkati çekerek, "Bu fotoğrafların doğru olmadığı kanıtlandı, şimdiye kadar hiçbir sivile zarar verilmedi. Sivillere zarar verildiğine dair haberlerin hepsi yalandır." ifadelerini kullandı.


Muhabir: Yunus Keleş

. dikGAZETE.com
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ