USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Çevre-Hayat

Edirne "Lavanta Tarla Günleri"ne hazırlanıyor

Edirne'de yerli yabancı binlerce turistin ilgi gösterdiği lavanta tarlaları, "Edirne 6. Lavanta Tarla Günleri" etkinlikleriyle ziyarete açılacak.

Edirne
09-06-2023 10:45
Google News
Edirne

Edirne Valiliğinin himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsünün düzenlediği, Edirne Tanıtım ve Turizm Derneğinin destek sağladığı "Edirne 6. Lavanta Tarla Günleri", 15-20 Haziran tarihlerinde Enstitünün Lozan Caddesi'nde bulunan lavanta tarlalarında gerçekleştirilecek.

Etkinlik, 15 Haziran'da seramonik programla başlayacak. 20 Haziran'a kadar konser, söyleşi, sportif ve kültürel etkinliklerin yapılacağı organizasyon kapsamında fotoğraf çekim istasyonları oluşturulacak.

Önceki yıllarda düzenlenen programlarda 20 dönümlük lavanta bahçesi yerli ve yabancı ortalama 25 bin turist tarafından ziyaret edilmişti.

Enstitü Müdürü Doç. Dr. Adnan Tülek, AA muhabirine, lavanta yetiştiriciliğinin yaygınlaşması yönündeki çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Birkaç hafta çiçek açan lavantaların güzel görüntüler oluşturduğunu ve bunu agroturizm noktasında değerlendirdiklerini dile getiren Tülek, "Enstitümüzün yapmış olduğu çalışmaları üreticimize ve vatandaşlarımıza duyurmak adına hasat döneminde etkinlikler düzenliyoruz. Bu yılki etkinliğe de yine yoğun katılım bekliyoruz. Başta üreticiler olmak üzere tüm ziyaretçileri misafir etmek isteriz." dedi.

Kaynak: AA

dikGAZETE.com
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ