USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

dikGAZETE yazarı İlber Vasfi Sel'in analiz yazısı Rus medyasında geniş yer aldı

dikGAZETE yazarı İlber Vasfi Sel'in, “Polonya ve Macaristan Ukrayna’dan ne istiyor?" başlıklı analiz yazısı, Rusça çevirisi ile Rus medyasında geniş biçimde yer aldı

dikGAZETE yazarı İlber Vasfi Sel'in analiz yazısı Rus medyasında geniş yer aldı
05-04-2022 22:14
06-04-2022 05:03
Google News

MOSKOVA - ÖZEL

dikGAZETE yazarı İlber Vasfi Sel'in "Polonya ve Macaristan Ukrayna’dan ne istiyor?" (*) başlıklı analiz yazısı, Rus medyasında geniş yer aldı.

Yazı, Rus devlet uluslararası haber ajansı Rossiya Segodnya'nın İNOSMİ (yabancı basından seçilen yazılar) sitesinde Rus diline çevrildi. 

Yazının altında okurlar, çok sayıda yorum ve görüşlerini de aktardı.

Yazı, Rus resmi haber ajansı Ria Novosti'de de yayınlandı. Ria Novosti, "Türkiye, "Ukrayna'nın bölünmesi" nedeniyle NATO'da anlaşmazlık öngördü. dikGAZETE, Polonya ve Macaristan'ın Ukrayna'yı bölmek istediğinden şüpheleniyor. Türk gazeteci İlber Vasfi Sel, Kuzey Atlantik İttifakı ülkelerinin Ukrayna'daki durum hakkında ortak bir tutumu olmadığını ve bazılarının bunu "paylaşmak" istediğini düşünüyor. O bu görüşünü dikGAZETE’de dile getirdi" şeklinde ifadeler kullandı.

dikGAZETE'nin söz konusu yazısı, Rusya'nın önemli haber sitelerinden Pravda.ru'da da yer aldı. Haber sitesi, "Türk gazeteci, Polonya ve Macaristan'ın arazi çıkarlarının ABD ve İngiltere'nin Ukrayna konusundaki tutumlarıyla çeliştiğini kaydetti" dedi.

Bu arada, benzer yazı ve değerlendirmeler, çok okunan ve takip edilen yaklaşık 10 Rus haber sitesinde de çeşitli başlıklar altında Rusça olarak yer aldı.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

(*) Polonya ve Macaristan Ukrayna’dan ne istiyor?

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ