USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin töreni Çin basınında geniş yer buldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün TBMM Genel Kurulu'ndaki yemin töreni, Çin ulusal basınında geniş yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin töreni Çin basınında geniş yer buldu
04-06-2023 10:47
Google News
Beijing

Çin haber ajansı Xinhua, töreni, "Erdoğan yemin konuşmasında yeni anayasa sözü verdi." başlığıyla duyurdu.

Haberde, Erdoğan'ın konuşmasında, "mevcut anayasanın darbenin ürünü olduğunu, onun yerini demokrasiyi güçlendirecek sivil, özgürlükçü ve kapsayıcı bir anayasanın alması gerektiğini" dile getirdiği aktarıldı.

Dün, Erdoğan'ın TBMM'de düzenlenen törende yemin ettiği bilgisine yer verilen haberde, Cumhurbaşkanı'nın ülkenin "Türkiye Yüzyılı" olarak adlandırdığı yeni bir yola girdiğini ilan ettiği ve Türk halkına seçim odaklı tartışmaları geride bırakarak gözlerini geleceğe çevirme çağrısından bulunduğu kaydedildi.

Devlet televizyonu CGTN de haberinde, Çin Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi Başkan Yardımcısı Ding Congli'nin, "Devlet Başkanı Şi Cinping’in özel temsilcisi" sıfatıyla yemin törenine katıldığını bildirdi.

Haberde, Ding'in, "Çin, Türkiye ile ilişkilerini stratejik ve uzun dönemli bir perspektiften değerlendiriyor. Karşılıklı siyasi güveni geliştirmek, pratik işbirliğini teşvik etmek, geleneksel dostluğu derinleştirmek ve iki ülke arasındaki stratejik işbirliği ortaklığını ileriye taşımak için birlikte çalışmaya hazırız." ifadelerine yer verildi.

CTGN'in haberinde, Erdoğan'ın da Türkiye'nin Çin ile farklı alanlarda işbirliğini geliştirme ve ikili ilişkileri yeni bir seviyeye çıkarmaya hazır olduğu mesajını verdiği vurgulandı.

Merkezi Hong Kong'da bulunan South China Morning Post gazetesi de yemin töreniyle ilgili haberini, "Recep Tayyip Erdoğan, yemin konuşmasında daha güçlü ve kapsayıcı bir Türkiye sözü verdi." başlığıyla okurlarına duyurdu.

Haberde, "Türk Cumhurbaşkanı, konuşmasında, dünyada Türkiye Cumhuriyeti'nin itibarını güçlendirme sözü verirken, içeride yeni ve kapsayıcı bir anayasa ile ekonomiyi iyileştirmeyi vadetti." değerlendirmesine yer verildi.

Yemin töreninde, çok sayıda ülkenin temsilcisi ile NATO Genel Sekteri Jens Stoltenberg'in konuk olduğu belirtilen haberde, Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos ile eski Türk futbolcu Mesut Özil gibi isimlerin de törende yer aldığı kaydedildi.

Çin Devlet Başkanı Şi, 29 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Erdoğan'a gönderdiği kutlama mesajında, Türkiye ve Çin'in gelişmekte olan iki büyük ülke ve yükselen piyasalar olarak geniş çaplı ortak çıkarları paylaştığını belirterek, iki ülkenin, temel çıkarlarını ve kaygılarını ilgilendiren meselelerde birbirini anlayıp destekleyerek sağlıklı, sürdürülebilir ve istikrarlı işbirliği ilişkisi geliştirmesi için birlikte çalışmaya hazır olduğunu vurgulamıştı.

Kaynak: AA

dikGAZETE.com
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
IIS 10.0 Detailed Error - 403.501 - Forbidden

HTTP Error 403.501 - Forbidden

You do not have permission to view this directory or page.

Most likely causes:

  • This is a generic 403 error and means the authenticated user is not authorized to view the page.

Things you can try:

  • Create a tracing rule to track failed requests for this HTTP status code. For more information about creating a tracing rule for failed requests, click here.

Detailed Error Information:

Module   IIS Web Core
Notification   Unknown
Handler   ASPClassic
Error Code   0x00000000
Requested URL   https://api.haberpanelim.com:443/haberler.asp?domain=https://www.dikgazete.com&t=1695600004
Physical Path   C:\Inetpub\vhosts\api.haberpanelim.com\httpdocs\haberler.asp
Logon Method   Not yet determined
Logon User   Not yet determined

More Information:

This generic 403 error means that the authenticated user is not authorized to use the requested resource. A substatus code in the IIS log files should indicate the reason for the 403 error. If a substatus code does not exist, use the steps above to gather more information about the source of the error.

View more information »

ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ