USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Baransu’nun eski eşi evinde çıkan belgelerle ilgili ifade verdi

Balyoz’da Kumpas iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan gazeteci Mehmet Baransu’nun eski eşi Esra Konur, evinde yapılan aramalarda ele geçirilen belgelerle ilgili ifade verdi. Balyoz’da Kumpas iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında geçti

Baransu’nun eski eşi evinde çıkan belgelerle ilgili ifade verdi
05-03-2015 23:29
Google News
Balyoz’da Kumpas iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan gazeteci Mehmet Baransu’nun eski eşi Esra Konur, evinde yapılan aramalarda ele geçirilen belgelerle ilgili ifade verdi.
Balyoz’da Kumpas iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında geçtiğimiz günlerde gözaltına alınarak tutuklanan gazeteci Mehmet Baransu’nun eski eşi Esra Konur’un, evinde de polis arama yapmıştı. Konur’un evinin kömürlüğünde yapılan aramalarda 3 klasör belge ele geçirilmişti. Belgelerin Mehmet Baransu’ya mı yoksa başka birine mi ait olduğu araştıran polis Baransu’nun eski eşi Esra Konur’u ifadeye çağırdı. Saat 15.00 sıralarında avukatıyla birlikte İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne gelen Konur, avukatı Murat Sultansu ile birlikte saat 20.00 emniyetten ayrıldı. Emniyette Esra Konur’a ele geçirilen evrakları Mehmet Baransu’nun nasıl temin edildiği sorulduğu öğrenildi. Esra Konur’un ise eski eşinin bu evraklara nasıl ulaştığını bilmediğini fakat evrakların bodrum katına evlilikleri döneminde eski eşi tarafından koyulduğunu söyledi. Ayrıca bodrum katına eski eşi tarafından koyulan belgelerin oraya koyulmasıyla ilgili bilgisinin olmadığını söyledi. Esra Konur’un ifadesinde, eski eşi Baransu’nun zaman zaman sessiz ve gizlice esrarengiz kişilerle telefon görüşmesi yaptığına şahit olduğunu bu durumu kendisine sorduğunda da haberle alakalı haber kaynaklarıyla görüşme yaptığını söyleyerek geçiştirdiğini söylediği iddia edildi. Emniyet çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan avukat Murat Sultansu, “2 Mart 2015 tarihinde emniyete gelen bir ihbar neticesinde müvekkilim Esra Konur’un kömürlüğünde evraklar bulunmuş. Bu evrakların Mehmet Baransu’ya mı, başka kişilere mi ait olduğu konusunda bir ifade için müvekkilimi çağırdılar. Geldik ifade verdik. Mehmet Baransu’nun avukatları evrak açma işinde bulunmadıklarından dolayı daha sonraki bir güne ertelendi. İfademizi verdik ve gidiyoruz”’ dedi. Avukat Murat Sultansu, 5 çuval belge emniyete getirmediklerini ve bu bilginin doğru olmadığını söyledi. Esra Konur ise gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakarak avukatıyla birlikte geldiği aracıyla emniyet şubesinden ayrıldı.
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ