USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Yoksulluk sınırı ilk kez 20 bin TL’yi aştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Komisyon ne zaman toplanacak?

Yoksulluk sınırı ilk kez 20 bin TL’yi aştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Komisyon ne zaman toplanacak?
29-06-2022

Yoksulluk sınırı ilk kez 20 bin TL’yi aştı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı, Asgari Ücret Tespit komisyonu ne zaman toplanacak?

Türk-İş Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırması 2022 Haziran ayı sonuçlarını açıkladı.

Türk-iş analizlerine göre, dört kişilik bir ailenin açlık sınırı haziran ayında 6 bin 391 TL’ye, yoksulluk sınırı ise 20 bin 818 TL’ye yükseldi.

Araştırmaya göre; dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 6 bin 391 liraya, gıda harcaması ile giyim, konut harcamaları, ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı (yoksulluk sınırı) 20 bin 818 liraya ulaşmış oldu ve ilk kez yoksulluk sınırı 20 bin TL’nin üzerine çıkmış oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret açıklaması…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret ara artışıyla ilgili olarak, "Çalışma Bakanlığımızdan işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim. Böylece yapılan artışın istihdamda herhangi olumsuz bir etkiye yol açmasına izin verilmeyecektir. İnşallah kısa bir sürede müjde vereceğiz" dedi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nu işçi kesimini temsilen Türk-İş'i; işveren kesimini temsil eden Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nu (TİSK) 29 Haziran Çarşamba günü toplantıya davet etti.

.

Yunus Şanlı, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?