USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

Uzmana göre, Rus ekonomisinin büyümesi için 3 adım lazım

Rus uzman Aleksandr Şirov, Rus ekonomisinin büyümesi için atılması gereken 3 adıma dikkat çekti

Uzmana göre, Rus ekonomisinin büyümesi için 3 adım lazım
28-07-2022 06:56
28-07-2022 07:33
Google News

MOSKOVA - ÖZEL

Rus uzman Aleksandr Şirov, Rus ekonomisinin büyümesini yeniden başlatmak için üç adım belirledi.

Resmi Ria Novosti haber ajansına konuşan Rusya Bilimler Akademisi Ulusal Ekonomik Tahmin Enstitüsü Başkanı Şirov'a göre, Rus ekonomisi mevcut zor koşullarda bile büyüyebiliyor ve bunun için yetkililerin sadece üç ana adım atması gerekiyor.

İLK ADIM

Şirov, "Öncelikle ithalatı, bağlantıları yeniden kurmamız, bir ödeme sistemi kurmamız gerekiyor. Gerçek şu ki, ne kadar istesek de, anında ithal ikamesi olmayacak. Ve ithalat gerekli bir şeydir. Ve bugün ithalat bize ekonominin normal işleyişini sağlayan seviyelerin açıkça altında" dedi.

İKİNCİ ADIM

Uzmana göre, ikinci adım, ülkenin bilimsel ve teknolojik gelişimi olmalıdır. Uzman, "Rusya teknolojik egemenliğe ulaşamazsa veya en azından önde gelen teknolojilere sahip ülkelerin kulübüne girme fırsatımız olmazsa, üretim verimliliği açısından rekabet gücünü kaybedeceğimiz açıktır" dedi. .

ÜÇÜNCÜ ADIM

Ve uzmana göre üçüncü, en zor ama aynı zamanda en önemli adım, insanların yaşam standardını iyileştirmektir. Şirov, "Bugünün tüm kısıtlamalarına rağmen, başta orta sınıf olmak üzere nüfusun neredeyse tüm kesimlerinin yaşam standardının yükselmediği, hatta düştüğü son neredeyse 10 yıllık trendi tersine çevirmek gerekiyor." diye konuştu.

Uzman, "Sonuçta, devletin ekonomik büyümesinin temel özelliği, vatandaşlarının yaşam standardı ve refahıdır. Bu nedenle, krizin olumsuz gelişimini nüfusun geliriyle telafi etme politikası, genel olarak tüm tarihin kilit anlarından biri haline gelmelidir." diye sözlerine ekledi.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ