USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

Ünver Sel: Yeni lojistik rotalar Türkiye ile Kırım arasındaki bağları yeniden kuracak

Kırım Dostları Derneği Başkanı Ünver Sel, yeni lojistik rotaların Türkiye ile Kırım arasındaki bağları yeniden kuracağına işaret etti

Ünver Sel: Yeni lojistik rotalar Türkiye ile Kırım arasındaki bağları yeniden kuracak
30-06-2022 21:12
30-06-2022 21:17
Google News

MOSKOVA - ÖZEL

Yeni lojistik rotalar Türkiye ile RF Kırım arasındaki bağları yeniden kuracak.

Rus devlet TASS haber ajansına göre, konuyla ilgili açıklama Türkiye'deki Kırım Dostları Derneği Başkanı Ünver Sel tarafından yapıldı.

Sel'e göre, Türkiye ile Kırım arasında yeni lojistik güzergâhların geliştirilmesi, bu ülkeler arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkileri yeniden tesis edecek.

Sel, "Türkiye ve Rusya bu konuda, yani lojistik sorunlar konusunda yakın işbirliği içindedir. İlişki koşullarının, uluslararası ve siyasi gelişmelerin Türkiye'nin Kırım'a yönelik politikasında köklü bir değişikliğe yol açması kaçınılmazdır. Yeni lojistik rotaların Türkiye'nin Kırım ile ekonomik ve kültürel ilişkilerini yeniden tesis etmesine olanak sağlayacağına inanıyoruz" dedi.

SAYIN PUTİN DE BU KONUYA DEĞİNMİŞTİ...VE..

Ünver Sel, ayrıca Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu'nda Rusya'nın lojistik sorunları çözmek için ulaşım koridorlarının gelişimini şekillendirdiği yönündeki açıklamalarına da değindi.

Sel, Türkiye ve Rusya'nın birlikte hareket etmesini umduğunu da ifade etti.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ