USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

Türk Ant Yapı, Moskova'nın 'Semboller'ini inşa edecek

Türk inşaat şirketi Ant Yapı'nın, Rusya’da Moskova'nın "Sembollerini" inşa edeceği belirtildi

Türk Ant Yapı, Moskova'nın 'Semboller'ini inşa edecek
19-09-2022 08:56
Google News

MOSKOVA - ÖZEL

Türk Ant Yapı şirketi, Moskova'da Simvol (Sembol) projesindeki iki binayı da inşa edecek.

Rus Vedomosti gazetesinin haberine göre, Rus Donstroy şirketi, "Simvol"  konut kompleksinin "Vdohnovenie" (İlham) alanının bir parçası olan 28-31 numaralı binaların inşası için Ant Yapı şirketi ile bir anlaşma imzaladı.

Habere göre, Rus dev yatırımcı şirketi Donstroy, Moskova'daki Zolotorojsky Val semtindeki "Simvol" konut kompleksinin söz konusu binaları için ana müteahhit olarak Türk şirketi Ant Yapı firmasını tercih etti.

Vedomosti, "Ant Yapı, yeni evlerin iç bölgelerinin ince işleri ve çevre düzenlemesi de dahil olmak üzere tüm inşaat ve montaj işlerini gerçekleştirecek" dedi.

ANT YAPI, DÜNYANIN DEVLERİNDEN BİRİ

Vedomosti, "Ant Yapı, dünyanın en büyük 100 inşaat müteahhidinden biridir. Şirketin portföyünde Türkiye, Rusya, İngiltere ve ABD'de 10 milyon metrekareden fazla tamamlanmış konut ve ticari gayrimenkul bulunmaktadır.  Ant Yapı'nın önemli projeleri arasında Londra'da Belgravia Gate, Miami'de Missoni Baia, Domodedovo Havalimanı Terminal 2 ve diğerleri yer almakta" diye tanıttı.

TIPKI EFSANEVİ PATRİK GÖLETLERİ ATMOSFERİ OLACAK

Gazete, "Bin 366 dairelik Simbvl projesinin yeni evleri, konut kompleksinin derinliklerinde, gürültülü şehir yollarından uzakta yer alacak ve bu da onları olabildiğince sessiz ve konforlu hale getirecek. Avlularda oyun ve egzersiz alanları, tenteler, salıncaklar ve çardaklar ile dinlendirici bir tatil için yerler planlanmıştır. Kafeler, restoranlar, mağazalar ve güzellik salonları....Efsanevi Patrik Göletleri'nde olduğu gibi atmosferin hüküm süreceği yer olacak" diye belirtti.

Bu arada, geçen yıl da Donstroy, "Simvol" konut kompleksinin 24-27 binasının inşaatı için ana müteahhit olarak Türk şirketi Ant Yapı firmasını seçmişti. 

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ