USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

Rus medyası: Türk Kalekim, Rusya pazarına yüksek kaliteli beton katkı maddeleri sundu

Rus medyası, Türk Kalekim'in, Rusya inşaat pazarına yüksek kaliteli beton katkı maddeleri sunduğuna dikkat çekti

Rus medyası: Türk Kalekim, Rusya pazarına yüksek kaliteli beton katkı maddeleri sundu
15-09-2022 20:37
Google News

MOSKOVA - ÖZEL

Rusya'nın inşaat sektörü ile ilgili haberler yapan Stroygazeta gazetesi, Türk Kalekim'e ait Lyksor şirketinin, Rusya pazarına yüksek kaliteli beton katkı maddeleri sunduğunu kaydetti.

Rus gazete, "2022 yılında Rusya'daki büyük tesisler için yapı malzemeleri üreticisi ve tedarikçilerinden biri olan Kalekim'e inşaat kimyası, beton ve çimento teknolojilerinde 20 yıllık deneyime sahip Lyksor Kimya A.Ş. katıldı" diye bilgi verdi.

ÜRETİMİ..

Bu konuda Kalekim firmasından bilgi alan Stroygazeta, Lyksor'un Rusya pazarına yüksek kaliteli beton katkı maddeleri sunmaya hazır olduğunu belirtti.

Haberde, "Lyksor Kimya A.Ş., PCE (polikarboksilat eter), LTEA (amin bazlı mukavemet arttırıcı), kalsiyum nitrat (sertleşme hızlandırıcı), kalsiyum nitrit, melamin sülfonat gibi beton ve çimentolar için hammadde ve katkı maddelerinin üretiminde uzmanlaşmıştır. Bu maddeler de kimya endüstrisi için kritik öneme sahiptir." denildi.

Gazeteye göre, firmanın beton kimyasallarında kullanılan üç hammadde (PCCon 550, PM 40 ve LTEA) için patent başvuruları bulunmaktadır.

İHRACAT YAPTIĞI ÜLKELER

Makalede, "Lyksor, kimya endüstrisinde çeşitli pazarlar için hem bitmiş ürünler hem de özelleştirilmiş hammaddeler üretmektedir. Kalekim Lyksor Kimya, betonda kullanılan sentetik makro elyafları Türkiye'de ilk üreten firmadır ve yeniliklerine devam etmektedir. Bu çalışma stratejisi ve laboratuvar yapılanması ile şirket, müşteri gereksinimlerine uyarlanabilen göreve özel beton kimyasal katkıları geliştirip üretebilmektedir." diye bilgi verildi.

Gazeteye göre, Türkiye Cumhuriyeti'nin kimya sektöründe dışa bağımlılığını azaltma sloganıyla kurulan Kalekim Lyksor Kimya, ciddi anlamda ihracata ağırlık verdi. Bu kapsamda Gürcistan, Kosova, Kazakistan, Irak, Cezayir, Fas, Fildişi Sahili, Katar ve Batı Afrika ülkeleri gibi çeşitli ülkelerde ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ