USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

"Rusya - İslam Dünyası: Kazan Summit-2022" Zirvesi'ne Türkiye katkısı

RF Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov,"Rusya - İslam Dünyası: KazanSummit-2022" Zirvesi'ne Türkiye katkısının önemine işaret etti

"Rusya - İslam Dünyası: Kazan Summit-2022" Zirvesi'ne Türkiye katkısı
21-05-2022 00:54
21-05-2022 01:06
Google News

KAZAN, MOSKOVA - ÖZEL

"Rusya - İslam Dünyası: KazanSummit-2022" uluslararası ekonomik zirvesi 19-21 Mayıs tarihleri arasında Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti başkenti Kazan'da gerçekleştirilmekte. Zirveye yaklaşık 13 Türk şirketi de katılmakta. 

Zirve çerçevesinde RF Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, helal endüstrisi "Rusya Helal Expo" uluslararası fuarının açılışına katıldı. 

Minnihanov, zirvenin yeni bağlantılar kurmak ve Rusya'nın ekonomik fırsatlarını ve yatırım potansiyelini sunmak için başarılı bir iş platformu olduğunu kaydetti. Minnihanov, "Etkinlik, bir sonraki toplantısı yarın yapılacak olan Rusya-İslam Dünyası Stratejik Vizyon Grubu'nun faaliyetleri çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Zirvenin iş programının ana motifi, paylaşım ekonomisi ve helalin ortak yararı olacak” dedi.

Bu arada zirvede Türkiye standını gezen RF Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov'a Türk kahvesi de ikram edildi. Minnihanov'a bu ziyarette Türkiye Cumhuriyeti Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar, Türkiye Cumhuriyeti Kazan Başkonsolosu İsmet Erikan ve diğer Türk yetkililer de eşlik ederek bilgi verdi. 

Türk standları fuarın en büyük standını oluşturdu. Fuarda yaklaşık 13 Türk firması yer aldı.

Türk Büyükelçisi Mehmet Samsar ve Başkonsolos İsmet Erikan, Türk standlarını tek tek gezerek iş adamlarından kısa bilgiler aldı. 

Bu arada, fuarda katılımcılar da Türk ürünlerine yoğun ilgi gösterdi.

Zirve çerçevesinde Türkiye-RF Tataristan İşbirliği konulu toplantıda konuşan Büyükelçi Samsar, Rus-Türk ilişkileri bağlamında Türkiye-RF Tataristan ticari ekonomik ilişkilerinin önemini vurguladı.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ