USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

Putin'den, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Mehriban Aliyeva'ya doğum günü kutlaması

Rusya Devlet Başkanı Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Mehriban Aliyeva'ya doğum günü kutlamasında bulundu

Putin'den, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Mehriban Aliyeva'ya doğum günü kutlaması
27-08-2022 19:13
Google News

MOSKOVA - ÖZEL

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Mehriban Aliyeva'nın doğum gününü kutlayarak, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesindeki kişisel katkısına önemle dikkat çekti. 

Azerbaycan devlet haber ajansı AzerTAC'ın haberine göre Putin, kutlama mesajında, "Saygıdeğer  Mehriban Arifovna, lütfen doğum gününüz için en içten tebriklerimi kabul edin. Bu yıl yeni bir müttefik seviyesine ulaşan devletlerimiz arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesine büyük kişisel katkı sağlıyorsunuz. Birçok alanda yapıcı ikili ilişkilerin olduğuna inanıyorum. Halklarımızın dostluğu güçlenmeye devam edecek" diye duygularını paylaşarak Aliyeva'ya sağlık, mutluluk, refah ve başarılar diledi.

MEHRİBAN ALİYEVA...

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in eşi olan Mehriban Aliyeva, 26 Ağustos 1964'te Bakü'de doğdu. 1988'de I. M. Seçenov'un adını taşıyan Birinci Moskova Devlet Tıp Enstitüsü'nden onur derecesiyle mezun oldu.

Şubat 2017'de Azerbaycan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı olarak atandı. Mehriban Aliyeva, aynı zamanda ülkenin en büyük sivil toplum örgütü olan Haydar Aliyev Vakfı'na da başkanlık ediyor. 

2019 yılında Aliyeva, "Rus-Azerbaycan ilişkilerinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesindeki başarılarından dolayı" Rusya Federasyonu Dostluk Nişanı verilerek onurlandırıldı.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ