USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

Moskova'nın merkezindeki premium konut inşaatı Türk ANTTEQ firmasına emanet

Türk inşaat şirketi Ant Yapı iştiraki, ANTTEQ'in, Moskova'nın merkez semtlerinden Presnenski'de, “ONEST premium” konut projesini inşa edeceği belirtildi

Moskova'nın merkezindeki premium konut inşaatı Türk ANTTEQ firmasına emanet
31-08-2022 20:57
Google News

MOSKOVA - ÖZEL

Uluslararası iş yapan Türk inşaat şirketi Ant Yapı iştiraki, ANTTEQ'in, Moskova'nın merkez semtlerinden Presnenski'de ONEST premium konut projesini inşa edeceği kaydedildi.

Rus Vedomosti gazetesine göre, Rus INTECO AO Yönetim Kurulu, Moskova Merkez İdari Bölgesi'nin Presnenskiy semtindeki ONEST premium konut alanının inşaatı için ANTTEQ'i ana müteahhit şirket olarak onayladı. İlgili çalışmaların başlatıldığı kaydedilirken, konut kompleksinin inşaatının 2025 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması planlanmaktadır.

Vedomosti gazetesi, "Toplam 102 bin m2 alana sahip değişken katlı 8 müstakil bina. 476 daireye ev sahipliği yapacak olan ONEST, 23 katlı beş kule, 9 katlı bir bina, 10 arsalık iki 2 katlı kentsel villa ve 378 araçlık yer altı otoparkından oluşmaktadır. Beş kuleden üçü, cephenin her bir dış tarafında 20,7 m genişliğinde Moskova'daki ilk ultra ince kuleler olacak. Ve bu, kat başına 1-2 dairenin düzenlenmesi nedeniyle sakinlere gerçek saygın mahremiyet avantajı sağlayacak" diye bilgi verdi.

Ayrıca proje kapsamında, mahallenin tüm sakinleri için fitness alanları, teras, eğlence ve iş toplantıları için yerlerin inşa edilmesi de planlanıyor. 

Vedomosti'ye göre, ayrıca, yerleşim bölgesinin bir parçası olarak, tanınmış operatör Heritage International School'un yönetimi altında uluslararası düzeyde bir eğitim kümesi de inşa edilecek.

"ANTTEQ İŞİNİ PROFESYONEL OLARAK YAPIYOR, DEĞERLİ BİR ORTAK"

Gazeteye konuşan "INTECO" Yatırımcı Bloğu Başkanı Stanislav Frolov da, ANTTEG ile uzun süredir verimli işbirliği yaptıklarını vurguladı. Rus işadamı, "ANTTEQ, hem yüzlerce daire hacmine sahip konut komplekslerinin inşası hem de Moskova'nın tam kalbinde "Ilyinka 3/8" deluxe dairelerin inşası konusunda yüksek nitelikli çalışmalar ve birinci sınıf bir sınıf ile eşit derecede niteliksel ve profesyonel bir şekilde başa çıkıyor. Bu projeler arasında Sokol'daki "Vrubel, 4"projesi de yer almakta. ANTTEQ ile işbirliği deneyimimiz, tüm yükümlülüklerini açıkça yerine getiren, kendisine ve itibarımıza değer veren bir ortak olduğunu göstermiştir” dedi.

VEDOMOSTİ: ANTTEQ, İNŞAAT KALİTESİ OLMAKTA

Vedomosti gazetesi de, "ANTTEQ'in ana rekabet avantajları, gelişmiş teknik çözümlerin kullanılması, kendi üretim tesislerinin mevcudiyeti, son teslim tarihlerine uygunluk ve inşaat kalitesidir" diye çalışamalarını övdü.

İSMET BİRİNCİ: GÜVEN BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ!

Bu arada, daha önce Rus İnterfaks ajansına konuşan ANTTEQ şirketi ortaklarından İsmet Birinci de "INTECO şirketinin zengin bir geçmişi, deneyimi ve sektörde asil bir ismi var. Uzun vadeli, güvene dayalı ilişkiler bizim için önemli: Ve, bu tür stratejik ortaklık kurmak istediğimizi düşünerek bu projeye özel önem veriyoruz. Böylesine prestijli bir projede bizi genel müteahhit olarak dahil etmesi şunu gösteriyor: Proje, bizim için bir tür güven göstergesi: Bu nedenle, ortağı hayal kırıklığına uğratmak söz konusu bile olamaz! Ve gerçekten başarılı bir işbirliği için her türlü çabayı göstereceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ