USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

Engelliler Spor ve Eğlence Şenliği'nin dördüncüsü gerçekleştirildi

Fatih Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlediği Engelliler Spor ve Eğlence Şenliği'nin dördüncüsü gerçekleştirildi.

Engelliler Spor ve Eğlence Şenliği'nin dördüncüsü gerçekleştirildi
10-05-2023 16:38
Google News
İstanbul

Haliç Kano ve Kürek Sporları Merkezi'nde yapılan organizasyona Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan ve İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu da katıldı.

Renkli ve eğlenceli anlara sahne olan etkinlikte basın mensuplarına açıklamada bulunan Mehmet Ergün Turan, engelliler haftasında nitelikli etkinlikler düzenlendiklerini belirtti.

Engellilere güzel günler yaşatmak istediklerini vurgulayan Turan, şunları aktardı:

"10-16 Mayıs tarihleri bildiğiniz gibi engelliler haftası olarak kutlanılıyor. Şu an da 4'üncüsünü yaptığımız etkinlik, engelliler spor ve eğlence şenliği yapıyoruz. Hemen Haliç'in kıyısında bir kano ve kürek merkezimiz var. Gerçekten İstanbulumuzun keyifli mekanlarından bir tanesi. Bu dördüncüsü artık geleneksel hale geliyor. Özel yavrularımız ve onların aileleriyle toplumsal farkındalık oluşturmak için bir aradayız. Bu özel yavrularımız pozitif enerji yayıyor. Bu havayı içimize kadar hissettik. Bu mekan atıl bir mekandı. İstanbul'un güzide mekanlarından biri haline geldi. Çok nitelikli etkinlikler yapıyoruz. Eğlenceli ve keyifli bir ortam, sevinçliyiz. Umarım onlara güzel bir gün yaşatırız. Amacımız bu farkındalığı tüm seneye yaymak."

Burhanettin Hacıcaferoğlu ise engelliler haftasını coşkuyla kutladıklarını dile getirdi.

Organizasyonu 4 yıldır aynı alanda düzenlendiklerini aktaran Hacıcaferoğlu, "Sporda erişebilirlik anlayışımızla engellilere ayrı bir sayfa açtık. Bugün paralimpik branşında en çok madalya alan ülkelerdeniz. Avrupa ve dünya şampiyonasında aldığımız başarılar, engelli sporuna yaptığımız yatırımla ilintili. Gençlik ve Spor Bakanlığımız engellileri sürekli desteklemeye devam edecektir. Bugün Golbol Milli Takımımız'ı dünya konuşuyor. Engelli sporunun gelişimini hep birlikte takip edeceğiz. Engelli sporcuların istihdamı konusunda da son yıllarda çok güzel çalışmalar yapılıyor. Engelli bireyin, toplumdaki tüm bireyler gibi spora başlamasından istihdamına kadar her şeyi planlanıyor. Bu bir politikanın ürünüdür. Bu bağlamda başta Sayın Cumhurbaşkanımız sporun her alanını destekliyor. Tüm ilçelerimizde engelliler haftasını farkındalık oluşturmak adına kutlamaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

dikGAZETE.com
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ