USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

Emin Ağalarov, 'Sea Breeze' tatil köyünü Rus devlet televizyonuna anlattı

Azerbaycan asıllı Rus işadamı ve ünlü müzisyen Emin Ağalarov, "Sea Breeze” tatil köyünü, Rus devlet televizyonuna anlattı

Emin Ağalarov, 'Sea Breeze' tatil köyünü Rus devlet televizyonuna anlattı
24-06-2022 09:55
24-06-2022 09:58
Google News

MOSKOVA - ÖZEL

Rusya'nın değişik alanlarda faaliyet gösteren dev şirketlerinden Crocus Group Birinci Başkan Yardımcısı ünlü işadamı ve müzisyen Emin Ağalarov, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de kendi projeleri olan “Sea Breeze” tatil köyünü Rus devlet televizyonuna anlattı.

Rossiya-1 TV kanalı, Azerbaycan İle ilgili özel bir program hazırladı. Program sunucusu ünlü gazeteci Aleksandr Buzaladze, işadamı Emin Ağalarov'un söz konusu projesini de tanıtırken, "Burası Avrupa'nın tatil tesislerinden hiç de geri kalmıyor" dedi.

Emin Ağalarov, "Yaklaşık 400 milyon dolarlık buraya yatırım yapıldı. Yaklaşık 400 bin metrekarelik alanda çeşitli tesisler inşa edildi" diye tanıttı.

Rus muhabir Buzaladze de, modern tatil tesisine Rus turistlerin de geldiğine işaret etti.

Bu arada, daha önce Emin Ağalarov, Bakü'de kendi projeleri olan “Sea  Breeze” tatil köyünü anlatırken, "Hazar Denizi sahillerini çok iyi bilirim" şeklinde ifadeler kullanmıştı. 

"Baku" dergisine proje ile duygularını anlatan Emin Ağalarov, “Hazar Denizi kıyısındaki Nardaran kasabasında büyüdüm. 1980 ve 1990 yıllarında her yaz, ailem dinlenmem için beni yazlık evlerine getirirdi. Bu sahili çok iyi bilirim" diye kaydetmişti.

Crocus Group şirketi açıklamasında da, "Şimdi burada, Bakü'den 30 km uzaklıkta Emin Ağalarov, hayatın bir peri masalına çok benzediği Sea Breeze tatil tesisini inşa ediyor... İşadamı, zamanının ve enerjisinin çoğunu bu projeye adamış durumunda..." yorumunda bulunmuştu.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ