USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

Başkortostan'da 1. Uluslararası 'Ulaştırma ve İnşaat' Kongresi başladı

Rusya Federasyonu’na bağlı Başkortostan'da 1. Uluslararası "Ulaştırma ve İnşaat" Kongresi törenle başladı

Başkortostan'da 1. Uluslararası 'Ulaştırma ve İnşaat' Kongresi başladı
21-09-2022 07:12
Google News

MOSKOVA - ÖZEL

Rusya Federasyonu'na bağlı Başkortostan Cumhuriyeti'nde 1. Uluslararası "Ulaştırma ve İnşaat" Kongresi törenle açıldı.

18 Eylül - 22 Eylül tarihleri arasında başkent Ufa'da yapılacak Kongre, RF Başkortostani hükümeti tarafından Ulaştırma Bakanlığı ve Rusya Federasyonu İnşaat Bakanlığı'nın desteğiyle düzenleniyor. Ortak ülke Belarus Cumhuriyeti olmakta. Kongrede Türk iş dünyası temsilcileri de hazır bulunmakta. 

Uluslararası etkinlikte yaklaşık 30 uzmanlık bölümünün genel oturumları yapılacak,. Yaklaşık 10 milyar ruble değerinde yaklaşık 10 anlaşma imzalanması de planlanıyor.

RF Başkortostan Cumhuriyeti Lideri Radiy Habirov, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ufa kent sakinlerini ve konuklarını etkinliğe katılmaya davet etti.

Başkortostan Cumhuriyeti Başbakan Birinci Yardımcısı Rüstem Muratov da açılışta yaptığı açıklamada, ilk gün iş programına yaklaşık bin 500 kişinin katıldığını kaydetti. Muratov'a göre, etkinlik önemli  ve ülkenin bugün sahip olduğu sonuçları pekiştirecek ve stratejik hedefler belirleyecek.

Bakan Bolıçeva: "Türkiye ile ekonomik ilişkiler aktif olarak gelişiyor"

Bu arada, Başkortostan Cumhuriyeti Dış Ekonomik İlişkiler ve Kongre Faaliyetleri Bakanı Margarita Bolıçeva, kongreye Türk iş dünyası temsilcilerinin katılacağını duyurarak ,"Türkiye ile ekonomik ilişkiler bugün aktif olarak gelişiyor" şeklinde konuşmuştu.

Kongre bağlamında Türkiye ile ticari ilişkilere de değinen Bakan Bolıçeva, "Uluslararası forumda kesinlikle diğer dost ülkelerle işbirliğine vurgu yapılacaktır. Türkiye ile ekonomik ilişkiler şu anda aktif olarak gelişiyor. Türkiye mimari bürolar, inşaat şirketleri ve en büyük avize üreticisi tarafından temsil edilecek" diye bilgi vermişti.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ