USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

Başkortostan Başbakanı Nazarov: İnşaat firmaları, Rusya'da 'İpotek Menüsü' uygulayan ilk şirketler olacak

Rusya Federasyonu’na bağlı Başkortostan Başbakanı Nazarov, Başkortostan'daki inşaat firmalarının Rusya'da "ipotek menüsü" uygulayan ilk şirketler olacağını duyurdu

Başkortostan Başbakanı Nazarov: İnşaat firmaları, Rusya'da 'İpotek Menüsü' uygulayan ilk şirketler olacak
21-09-2022 07:20
Google News

MOSKOVA - ÖZEL

Rusya Federasyonu'na bağlı Başkortostan Cumhuriyeti Başbakanı Andrey Nazarov, bölgedeki inşaat firmalarının, Rusya'da "ipotek menüsü" uygulayan ilk şirketler olacağını duyurdu.

Başkortostan Cumhuriyeti başkenti Ufa'da düzenlenen Uluslararası "Ulaştırma ve İnşaat" kongresi çerçevesinde yapılan Rusya ve yakın komşu ülkelerin inşaat dernekleri kongresinde konuşan Nazarov, "Başkortostan Cumhuriyeti "Konut ve İpotek Piyasası Ekosistemi" projesi başlatıldı. Önümüzdeki yıl, sıradan vatandaşların sosyal konut haklarını en üst düzeye çıkarabilecekleri ve böylece sosyal konutları iyileştirebilecekleri özel bir bilgi sistemi başlatılacak. Koşullar da "tek bir dijital pencere" aracılığıyla olacak" dedi.

Nazarov, "Sonuç olarak, Rusya'da bir 'ipotek menüsü' oluşturan ilk biziz" dedi.

Başbakan Nazarov'a göre, RF Başkortostan inşaat sektörü, 10 binden fazla inşaat müteahhidini, inşaat sektörü işletmesini ve tasarım bürolarını birleştiriyor, sektörde 60 binden fazla kişi istihdam ediliyor.

Başkortostan Cumhuriyeti İnşaat Şirketleri Derneği de, cumhuriyetteki konut inşaatının yüzde 85'inden fazlasını oluşturan 30'dan fazla kuruluşu barındırmakta.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ