USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Medya

Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı gazeteci Mustafa Karahasanoğlu vefat etti!

Bir süredir tedavi gördüğü hastanede saat 02.00 sularında vefat eden Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı gazeteci, Akit Gazetesi kurucusu Mustafa Karahasanoğlu’nun cenazesi Fatih camiinden kaldırılacak

Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı gazeteci Mustafa Karahasanoğlu vefat etti!
13-08-2022 05:56
Google News

HABER MERKEZİ

Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, gece 02.00 saatlerinde Rahmet-i Rahman'a kavuştu.

Yeni Akit, Beklenen Vakit gazeteleri kurucusu, bir süre bu gazetelerin daha öncesinde ise Milli Gazete’de Genel Yayın Yönetmenliği de yapan gazeteci Mustafa Karahasanoğlu, bir süredir hastanede tedavi görüyordu.

Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan döneminde Milli Gazete’de Müessese Müdürü olarak gazeteciliğe başlayan, Milli Nizam Partisi ve Milli Selamet Partisi’nde de aktif siyasi hayata katılan Mustafa Karahasanoğlu'nun cenaze namazı, 13 Ağustos Cumartesi (bugün) İkindi Namazı'na müteakip Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı Şehitliği'nde bulunan aile kabristanında toprağa verilecek.

Mustafa Karahasanoğlu kimdir?

Mustafa Karahasanoğlu, 1948 yılında Erzincan'ın Kemaliye ilçesinin Başpınar köyünde doğdu. 1950 yılında İstanbul'a geldi. İlkokulu Kabataş'taki Namık Kemal İlkokulu'nda, orta öğrenimini Fındıklı Orta Okulu'nda, lise tahsilini ise Maçka Sanat Lisesi'nin elektrik bölümünde tamamladı. 

Liseyi 1968 yılında bitiren Karahasanoğlu, 1974 yılında Yıldız Üniversitesinin Elektrik bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Milli Gazete'de müessese müdürü oldu.

Mustafa Karahasanoğlu, siyasi çalışmalarına 1969 yılında Milli Nizam Partisi Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı'yla başladı. 1973'de Milli Selamet Partisi Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanı, 1975 yılında Milli Selamet Partisi İstanbul Gençlik Kolu Başkanı, 1976-1979 yılları arasında Ankara'da Milli Selamet Partisi Genel Merkezi'nde Teşkilatlanma Genel Sekreteri olarak görev yaptı.

Karahasanoğlu, 1979 yılında Milli Gazete Genel Yayın Yönetmenliğine getirildi, 1982 yılına kadar bu görevi devam etti. Bu dönemde Türkiye'de ilk defa temsilcilik sistemi ile gazete abone dağıtım sistemini kurdu. Karahasanoğlu 1983 yılında İslam Takvimini çıkardı. 1988'de Cuma Dergisini yayın hayatına sokan Karahasanoğlu, 1993 yılında günlük olarak yayınlanan Beklenen Vakit Gazetesini çıkardı.

28 Şubat dönemindeki baskılara, 312 Generalin açtığı dava sürecindeki tehditlere karşı taviz vermeden yayınlarını sürdüren gazetenin Almanya baskısı ise, Alman İçişleri Bakanı'nın mahkeme kararı olmadan verdiği yasaklama talimatı ile engellendi.

Akit Medya Grubunun ağabeyi Karahasanoğlu, "Sürekli Basın Kartı" sahibiydi.

Karahasanoğlu ve Akit medya ailesine Allah’tan sabır ve başsağlığı dileği ile Mustafa Karahasanoğlu’na rahmet olsun

.

dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ