USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

Azerbaycan - Ermenistan çatışmasında asıl amaç Türk-Rus işbirliğini bozmaktı

Rusya Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsü Araştırma Görevlisi Kurbanov, son yaşanan Azerbaycan - Ermenistan çatışmasındaki asıl amacın Türk-Rus işbirliğini bozmaya yönelik olduğunu söyledi

Azerbaycan - Ermenistan çatışmasında asıl amaç Türk-Rus işbirliğini bozmaktı
17-09-2022 20:16
Google News

MOSKOVA - ÖZEL

Rusya Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsü Araştırma Görevlisi Ruslan Kurbanov'a göre, Azerbaycan-Ermenistan sınırında yaşanan son çatışmalarda asıl amaç, Türk-Rus işbirliğini bozmaktı.

Rus medyasına konuşan Ortadoğu ve Kafkaslar uzmanı Kurbanov, son kanlı çatışmalarla ilgili Batı'yı suçladı. Özellikle Amerika'nın Rusya ve Türkiye'yi bir birine düşürmeye çalıştığını kaydeden Kurbanov, "Amerika, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında oluşan strateji birliğini bozmaya çalışıyor. Bu birliği hedef almaya çalışıyor" dedi.

Rusya'ya yönelik Batı'nın uyguladığı yaptırımları hatırlatan Kurbanov, "Ankara-Moskova stratejik işbirliği çok önemli. Çünkü bu işbirliği, Rusya'ya, kendisine yönelik  yaptırım politikaları ve askeri siyasi ablukaya karşı mücadelede önemli fırsatlar sağlıyor" diye konuştu.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün çizgisi
ANKET TÜMÜ