USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Dünya

ABD'de silahla ölümler 32 yılın en yüksek seviyesinde

ABD'de yeni yayımlanan bir araştırma, ülkedeki ateşli silah kaynaklı ölümlerin 2021'de son 32 yılın en yüksek seviyesinde olduğunu ortaya koydu.

ABD'de silahla ölümler 32 yılın en yüksek seviyesinde
Google News
Ankara

Harvard Üniversitesince yapılan araştırmada, bireysel silahlanmanın hız kazandığı ABD'deki silahla ölümlerin genel ölümler arasındaki payı incelendi.

ABD'de 3 kişinin öldüğü silahlı üniversite saldırısının faili yakalandıABD'nin Virginia eyaletinde süpermarkette düzenlenen saldırıda 10'a yakın kişi öldüABD'nin Maryland eyaletindeki silahlı saldırıda aynı evde bulunan 5 kişi hayatını kaybettiABD'de silahlı saldırıda 5 kişi öldüBirçok ülke ABD'ye giden vatandaşlarını 'silahlı şiddet' olaylarına karşı uyarıyor

Araştırmada, ABD'deki silahla ölümlerin 32 yıl içinde en yüksek seviyesine ulaştığı tespit edilirken, kadın ölüm oranlarında ise erkek ölüm oranlarına göre daha fazla artış olduğu kaydedildi.

Ülkede 32 yıl içinde 1 milyondan fazla silahlı ölüm meydana geldiği aktarılan araştırmada, silahla öldürülenlerin yaklaşık yüzde 14'ünün kadın olduğu, erkekler için bu oranın yüzde 45 olduğu tespit edildi.