USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

‘Siyasal Loto’ya politikacılardan yoğun ilgi

‘Siyasal Loto’ya politikacılardan yoğun ilgi
18-05-2022

Politik mizah geri dönüyor. Barbaros Uzunöner’in yazıp yönettiği oyunda; mitinglerde yaşanan komiklikler, tartışma programlarında yaşanan ilginç olaylar, değişik seçim vaatleri, liderlerin birbirleriyle atışmaları ve seçmece seçmenler konu ediliyor.

Muhalefete bile muhalif olan bu komedi, olayları kızarak kızdırarak değil, severek sevdirerek anlatıyor.

POLİTİKACILAR ÇOK MERAK EDİYOR

Oyun duyurulduğu andan itibaren yoğun ilgi ile karşılandı. Tiyatroseverler Haziran ayında başlayacak oyun için şimdiden biletlerini aldılar. Politikacılar da oyunu merakla bekliyorlar. “Bu Tiyatro”yu arayarak şimdiden yerlerini ayırtan birçok siyasetçi olduğu ifade ediliyor.

POLİTİKACILAR İLE AMACIMIZ AYNI

Uzun yıllar GIRGIR dergisinde yazar olarak çalışmış olan Barbaros Uzunöner, oyunla ilgili şunları söyledi;

“Bizim politikacılar ile amacımız aynı, onlar da biz de vatandaşı güldürmek istiyoruz. Oyuna yoğun bir ilgi var ve bu bizi çok memnun ediyor.

Randevu almakta zorlanacağımız kişiler bizi arayıp oyunu seyretmek istediklerini söylüyor. Geçmişten günümüze, politika alanında yaşanan mizahi olayların anlatıldığı oyun, seyredenlere eski mizah dergilerinin verdiği tarzda bir haz verecek.

Oyunda sadece politikacılar değil seçmenler de konu ediliyor. Oyunumuz sadece politikacıları eleştirerek mizah yapan bir oyun değil.

Politikacıların da aramızdan çıktıklarını ve yerlerinde olsak belki de onlarla aynı şeyleri yapacağımızı anlatan bir oyun.

Ve oyunumuz her türlü can sıkıntısını, ekonomik zorlukları, yorgunlukları unutturan bir oyun. Herkes seyretmeli, siz de seyredin, Siyasal Loto Size de Vurabilir.”

SİYASAL LOTO, 10 Haziran’da İstanbul’da “Trump Sahne”de başlayacak, ardından yurtiçi ve yurtdışında turne programlarıyla yoğun olarak sahnelenecek.

.

Selçuk Aka, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?