USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Tuğba Hatun’un Kaybolan Yılları

Tuğba Hatun’un Kaybolan Yılları
11-01-2022

Sevilen sanatçı Tuğba Hatun, uzun bir aradan sonra Sezen Aksu şarkısı “Kaybolan Yıllar” ile sevenleriyle buluştu. 

VOCE Müzik çatısı altında ve Selçuk Sal Küçük yapımcılığında Sezen Aksu şarkısına farklı bir bakışla yeniden yorum katan Tuğba Hatun, uzun aradan sonra müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı. 

Sezen Aksu şarkısı “Kaybolan Yıllar” projesi ile birlikte çalıştığı ekipte de yenilikler yapan Tuğba Hatun, Avrupa menajerliğini Jesi Albayrak’a emanet ederken “anlaşabildiğim ekip, beni başarıya taşır” ifadesinde bulundu. 

Tuğba Hatun yorumuyla “Kaybolan Yıllar” isimli şarkının aranjör koltuğunda usta müzik adamı Selim Çaldıran otururken, klip çekimleri Ali Eşitmez yönetmenliğinde İstanbul’un Fatih ilçesindeki Balat semtinde yapıldı. 

Daha önce yaptığı 3 albümdeki 12 şarkının 10 tanesi Tuğba Hatun imzası taşırken ilk teklisinde Sezen Aksu şarkısını yorumlayan Tuğba Hatun’a “Neden bu şarkı” diye sorduğumuzda; “Çünkü Sezen Aksu'nun her şarkısı ayrı bir felsefe, ayrı bir dünya. Memleketimizin gönül coğrafyasını, yaşlısından gencine herkesin gönlünü fetheden bir ekoldür, okuldur, toplumbilimcidir Sezen Aksu…” dedi. 

“KAYBOLAN YILLAR” HERKESE HİTAP EDER…

Tuğba Hatun, “Kaybolan Yıllar, herkese hitap eder. Yılları kaybolmayan biri var mıdır? Kimi aşkı uğruna kimi kendini adadığı ailesi uğruna kimi işi uğruna kimi hastalıkla kaybeder yıllarını... Benim kaybolan yıllarımı verseler, başkaları için değil kendim için yaşardım. Kendi hayatımı ertelemezdim” diyerek “Kaybolan Yıllar”ı seçme sebebini açıkladı.
.

Selçuk Aka, dikGAZETE.com

TUĞBA HATUN YORUMUYLA “KAYBOLAN YILLAR” KLİP:SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?