USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Savunma Sanayii özel ya da kamu devlettir! Millet menfaatidir! Keyfilik olamaz, atamalar çok önemli!..

Savunma Sanayii özel ya da kamu devlettir! Millet menfaatidir! Keyfilik olamaz, atamalar çok önemli!..
12-06-2024

SAVUNMA SANAYİİ ÖZEL YA DA KAMU DEVLETTİR. MİLLET MENFAATİDİR. KEYFÎLİK OLAMAZ. ATAMALAR ÇOK ÖNEMLİ.

DEVLET VE SİYÂSÎ İKTİDAR İÇİÇEDİR. ANCAK DEVLET DAHA BÜYÜK SORUMLULUKTUR. SİYASETTE RİSK ALABİLİRSİNİZ, ANCAK DEVLETTE RİSK ALAMAZSINIZ.

SİYASETİN TÜM TARAFLARINDA MİLLÎ İNSANLAR VAR. ANCAK HÀİN ÜÇÜNCÜ TARAFIN HÀLÀ FARKINDA DEĞİLLLER. FETÖ, PKK VD. BÖLÜCÜ UNSURLAR. HÀLÀ BU İHANET UNSURLARINI CİDDİYE ALMAYANLAR VAR.

KAMUDA SÜREKLİ OLARAK GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ YAPILIYOR. DÜŞÜNÜN 20 YILDIR AK PARTİ’Lİ BAKAN, GENEL MÜDÜR, REKTÖR DEĞİŞİYOR. TÜM KADRO DEĞİŞİYOR. BÖYLE İŞLER NASIL YÜRÜR? NASIL TAKİP EDİLİR? DEVLETTE SÜREKLİLİK ESASTIR.

FETÖ’NÜN TÜM AHLAKSIZLIKLARI MAALESEF TOPLUM HAYATINA, SİYASETE, KAMU KURULUŞLARINA SİNDİ.

BİR TEPE YÖNETİCİ ÖRNEK DÜŞÜNÜN. SANIRIM “GETİRDİĞİM YERİMİ ALIR.” KORKUSU İLE ALTINDAKİ KONUMLARA ÇOĞUNLUKLA SİLİK GÖRÜNÜMLÜ, İDDİASIZ, HATTA KİŞİLİK SORUNU OLABİLECEK İNSANLARI GÖREVLENDİRİYOR.

MAALESEF BÖYLE BİR MANZARA, GENELLEME YAPILACAK DURUMA GELDİ. SONRA BU GETİRİLEN SİLİK ADAMLARIN BİR KISMI “RENKLENDİRİLMİŞFETÖ’CÜ YA DA SEMPATİZANI OLABİLİYOR. BU ADAMLAR, MÂLUM MENFAAT GRUPLARI İLE DE İÇİÇE… SİLİK VE SESSİZ GÖRÜNÜMLÜ SİNSİLER, KENDİLERİNİ GETİREN O ÇOK AKILLILARI DEVLET/MİLLET MENFAATLERİNE ALDIRMAKSIZIN ANİDEN GÖREVDEN ALIYOR.

BU ARTIK RUTİNE DÖNMEYE BAŞLADI.

SAVUNMA SANAYİİ’NDE BU TÜR OPERASYONLAR MİLLÎ TEHDİT…

DEVLET SIRRI YÖNÜ VAR.

İŞE KASITLI ENGEL OLMALARI RİSKİ VAR.

NİTELİKSİZ İŞ, ÜRÜN VE KADROLAŞMALARI BÜYÜK RİSK.

YİNE VİCDANLARA SORUYORUM, SİVİL BİR ÜRETİM GURUBUNUN SAVUNMA BAKANI’NA, DIŞ İŞLERİ BAKANINA HUSÛMETİ SÖZ KONUSU OLABİLİR Mİ?

YILLARCA NİTELİKSİZ BİRİLERİNİN ENGELLEMELERİ İLE MÜCADELE ET. SONRA SİYASETİN VE HALKIMIZIN TEVECCÜHÜ İLE GÜÇLEN. BU ÇOK GÜZEL. AMA KENDİNİ DEVLETİN SAHİBİ OLARAK VE DEVLETİN ÜZERİNDE GÖRMEYE BAŞLA. BU OLMADI İŞTE…

SAYIN CUMHURBAŞKANIM

HALA EN ÇOK SEVİLEN SİYASİ SİZSİNİZ.

DERİN MİLLET SİZİNLE.

DEVLET AKLI SİZİNLE…

SİZİNLE OLAN O DERİN VİCDAN YARALANIYOR. SİZİNLE OLAN O DEVLET AKLI ÇOK ÜZÜLÜYOR. İNANIN HER İKİSİ DE BU KADAR DIŞLANMAYI DA AŞAĞILANMAYI DA HAK ETMEDİ, HAK ETMİYOR.

LAFIN TAMAMI DELİYE SÖYLENİR.” DEMİŞ CEDDİM. YA DA “ARİF OLAN ANLAR.”

BU AZİZ MİLLET “ONARMAK VE TAMİRAT YENİDEN YAPMAKTAN DAHA PAHALI OLMAYA BAŞLADI, YENİDEN YAPALIM.” DERSE, BU MİLLET İÇİN DE RİSKTİR. AMA MEVCUT ADALETSİZ, LİYÀKÂTSİZ GİDİŞİN RİSKLERİNİ DE HEPİMİZ TAKKEYİ ÖNÜMÜZE KOYUP DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ.

MUHTEREM CUMHURBAŞKANIM.

O MÜTHİŞ ULUSLARARASI DURUŞ, İRADE VE KARARLILIĞINIZA, İÇ DİNAMİKLERİN TESİSİNDE ARTIK DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR. SİZİN KONUŞTUĞUNUZ UYDURMA TAPELERLE İLGİLİ 2014 YILINDA YORUM YAPAN, “HİZMET ERİ ABİLERİNE VE KARDEŞLERİNE2014 YILINDA BİLE NASİHAT EDEN, BİRİ BU ÜLKEDE SAVUNMA SANAYİİNDE GENEL MÜDÜR OLUYORSA VE BU DEĞERLENDİRMELERİ, ATANMASINDAN SONRA KALDIRILIYOR, KALDIRMAYA DAHA ÖNCEKİ KRİTİK GÖREVLENLERİNDE BİLE GEREK DUYMUYOR, BİR ŞEKİLDE ABİLERİNE MESAJ VERMEYE DEVAM EDİYORSA BURADA MİT, İÇİŞLERİ VE ÖNCEKİ GENEL MÜDÜRÜ DE SORGULANMALIDIR.

DEĞERLENDİRMEMİ AZİZ MİLLETİME DE ARZ VE ŞİKÂYET EDİYORUM. KAMUSAL HAKKIMI KİMSEYE HELÂL ETMEDİĞİMİ TEKRAR ARZ EDİYORUM.

BENİM NE HAKKIM VAR Kİ? DOĞRU. AMA BENİMLE BERABER DAĞDA KALAN ŞEHİT MEHMETÇİK, HELÂL EDER Mİ? ÇOBAN MEHMET, ELİ NASIRLI İŞÇİ HASAN EDER Mİ HAKKINI HELÂL?

BU SORULARIM DA AHİRET İNANCI OLANLARADIR…

.

E. Yb. Halil Mert, dikGAZETE.com

-TÜREYİŞ Strateji ve Yönetim Uzmanı-

Yazımız açıklamaları ile buradadır:

.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?