USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Şahsenem’e altın gelinlik

Şahsenem’e altın gelinlik
17-05-2022

Gülay moda evi tasarımcısı Fatoş Akyıldız tarafından tasarlanan altın gelinlik, 2014 yılında Dubaili bir şeyhin müstakbel eşi için hazırlanmıştı.

İki buçuk ay süren çalışmayla hazırlanan 55 kilo ağırlığındaki gelinlik, “dünyanın en pahalı gelinliği” unvanına sahip olmuştu.

900 adet altın, zümrüt,  yakut ve safir taşları ile Hint Kumaşından yapılan gelinlik, maddi değeriyle de “dudak uçuklatan cinsten bir tasarım” olarak moda dünyasındaki yerini aldı.

Pop müzik sanatçısı Şahsenem’in de sahne kıyafetlerini tasarlayan Fatoş Akyıldız, dünya çapında sükse yapan altın gelinliğini, yapacağı defilede Şahsenem’e giydirmek istiyor.

Şahsenem için hazırladığı “Kraliçe Kreasyonu”yla adından bahsettiren Fatoş Akyıldız, “Şahsenem benim tasarımlarımı güzel taşıyor. Dünya çapında konuşulan kıyafetimi defilemde onun sergilemesini arzu ediyorum” dedi.

Defile için altın gelinliğin arkasına iki kanat ekleyen Fatoş Akyıldız, en değerli tasarımına “Altın Melek” adını verdi.

Düzenleyeceği defile ile büyük sükse yapmayı hedefleyen Fatoş Akyıldız, belli konseptler altında topladığı kreasyonu için “yılın defilesi olacak” ifadesinde bulundu.

.

Selçuk Aka, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?