USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Prof. Dr. Alaettin Yavaşça’nın son muvafakatnamesi

Prof. Dr. Alaettin Yavaşça’nın son muvafakatnamesi
23-04-2022

Kişiliğini bazen rüzgârlı, bazen fırtınalı, ruhunda medcezirler yaşayan kendini yeniden, inşa eden bir insan olarak ifade eden başarılı isim Timur Acımış, ekranlarda başarıyla verdiği oyunculuk sınavından sonra, müzik dünyasına adım attı.

Prof. Dr. Alaettin Yavaşça bestesi ve sözleri Şerafettin Aydınlık imzası taşıyan “Geçmesin Günümüz” isimli eseri, Timur Acar aranjörlüğünde “Arpej Yapım” çatısı altında müzik dünyasına merhaba diyen Timur Acımış, Türk sanat müziği ile iddialı bir atılım yaptı.

“Klip yönetmenliğini Yasemin Seven Erangin’ın üstlendiği, klasik eserler arasındaki yerini alan Prof. Dr. Alaettin Yavaşça imzalı ‘Geçmesin Günümüz’ isimli eserin notalarındaki büyüyü görselliğe taşıdık” ifadesinde bulunan Timur Acımış, “Rahmetli Prof. Dr. Alaettin Yavaşça vefatından 1 gün önce şarkıyı dinleyiciyle yeniden buluşturmam için bana muvafakatname verdi ve bir gün sonra vefatını duydum. Bu benim için bir vasiyet gibi usta bir ismi, notalarda yaşatma borcu olarak üzerime kaldı” dedi.

Oyunculuk dünyasındaki projelerine hızla devam eden Timur Acımış, “müzik benim huzurum ve önemli bir gelecek beklediğim bir yol” vurgusunu yaptı.

.

Selçuk Aka, dikGAZETE.com

TİMUR ACIMIŞ YORUMUYLA “GEÇMESİN GÜNÜMÜZ” klip:

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?