USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Mühürü nereye basacağım?

Mühürü nereye basacağım?
27-05-2023

MÜHÜRÜ NEREYE BASACAĞIM? 

Yarın nasip olursa sandık başına gidiyoruz.

Karşımızda iki seçenek var.

Pusulaya basacağımız mühür, bizim kişiliğimizi, karekterimizi, ufkumuzu, ideallerimizi, hangi mahallede oturduğumuzu, çoluk-çocuğumuz için nasıl bir dünya tasavvur ettiğimizi ve onlara nasıl bir dünya bırakmak istediğimizi gösterecek.

Ben mührümü;

- Türkiye’yi üçüncü dünya ülkesi olmaktan kurtarıp, ülkemizi süper lige çıkarmaya çalışan ve bunu büyük oranda başaran tarafa basacağım.

- Tefecilerden borç dilenmek için kapılarında bekleyene ve arkasından Kemal Derviş gibi sömürge valisi gönderenlerin önünde el-pençe divan duranların tarafına değil, IMF’nin borcunu temizledikten sonra;

Hadi bakalım toz olun! Bir daha da sizi buralarda görmeyeyim!..” diyen tarafa basacağım.

- 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde havalimanında olduğu halde sıvışıp, Bakırköy’deki eve saklanan tarafa değil aslanlar gibi halkının önüne geçip, darbecilere, layık oldukları cezayı veren tarafa basacağım.

- Ülkemizde 5 milyon mülteci olduğu halde “13 milyon” olduklarını söyleyip, seçmenine yalan söyleyen ırkçı faşistlere değil… Onları insan onuruna yakışır ve can güvenliklerini teminat altına alarak ülkelerine göndermeyi vadeden tarafa basacağım.

- Avrupa kapılarında beklemeyi onur sayanlara değil

Ülkemizi, savaşan tarafların görüştüğü, buğday koridorunu açarak mazlum milletleri açlığa mahkum etmeyen, Ülkemizi diplomasi merkezi yapan tarafa basacağım.

- Depremzedelere verdiği 3 kuruşu başa kakanlara değil

2-3 ayda deprem evini teslim eden, hastaneyi tamamlayıp açan tarafa basacağım.

- Yani kısaca; Ülkemizin “Yeni Yüzyıl”ını başlatan liderin olduğu tarafa mührümü basacağım.

Yeni Yüzyıl…

ÜlkemizeTürk Dünyasına... İslam dünyasına…

Ve tüm dünya mazlumlarına hayırlı uğurlu olsun.

.

Emin Batur, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?