USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

İsrail-İran mı? 1. Dünya Savaşı devam ediyor, taraflar aynı! Bölgemizde savaşın cepheleri çoğaldı

İsrail-İran mı? 1. Dünya Savaşı devam ediyor, taraflar aynı! Bölgemizde savaşın cepheleri çoğaldı
15-04-2024

İSRAİL-İRAN MI?

1. DÜNYA SAVAŞI DEVAM EDİYOR. TARAFLAR AYNI.

BÖLGEMİZDE SAVAŞIN CEPHELERİ ÇOĞALDI.

İsrail, İslâm Ülkelerine saldırıyor, vuruyor. Haber olmuyor. Ama bir İslâm Ülkesi, İsrail’e karşı en küçük bir tavır alsa tüm Batı, İsrail’in yanında yer alıyor.

Neden mi?

Belki ilk kez ama ülkemizdeki tüm kesimler İran’ın riyàkârlığı ve İsrail için Batı’nın nasıl ikiyüzlü davrandığı konusunda hemfikir oldu.

Bakışımızı düzeltelim.

1’nci Dünya Savaşı devam ediyor. Hedef Osmanlı Cihan Devleti’ydi. Hàlà parçalamaya devam ediyorlar. Yeni sürecin adına BOP dediler.

Osmanlı’yı bir mezhep devleti gibi gösterenler İran’ı da mezhep bahanesi ile Lübnan’da Hizbullah ile Suriye’de rejim ile Akdeniz kıyısına kadar getirdiler. Yemen’de Husiler ile Kızıldeniz’e getirdiler. Oysa bu bölgeler Osmanlı Şiası idi ve Osmanlı ile en küçük bir sorunları olmadı.

Ecdadımız camilere altı büyük halifenin adını yazıp, durduğu yeri göstermişti. Hz. Ebûbekr, Ömer, Osman, Ali, Hasan, Hüseyin… Yani Mezhepçilik yapmamıştır.

Emperyalizm bölgeden çıkmak istemiyor. İngiltere, ABD, Fransa, Rusya vd.

Kim bunlar?

1’nci Dünya Savaşı’ndaki düşmanlarımız değil mi?

Nasıl kalıyorlar bölgede?

1. Bağrımıza soktukları İsrail hançerinin yayılmacılığı ile.

2. Sürdürülebilir kaos ile. Kaos sebepleri ise;

a. Mezhepçilik

b. Mikro-Milliyetçilik (Unsuriyetçilik)

c. İç savaş sebebi rejimler, diktatörler

ç. İdeoloji, düşünce, inanç kümelenmeleri.

3. Sınır Problemleri

Emperyalizm, İsrail’i askeri üs, uçak gemisi olarak görüyor. Küresel sermaye de Yahudiler’in elinde olduğu için İsrail Devleti’nin büyütülmesi, tam bir menfaat ilişkisi.

2’nci Mahmut Döneminde başlayan Vehhabilik ve Selefilik S. Arabistan Devleti ile güç haline getirilirken, İran’da yıkılan Türk Kaçar Hanedanlığı’nın yerine Fars Irkçısı Pehlevî Ailesi getirildi.

Sonrasında hem Fars Irkçılığına devam edip hem de mezhepçilikle Akdeniz havzasına indirebilecekleri Molla Rejimi getirildi.

Son olaylar Gazze’de patladı…

HAMAS’ı kim eyleme zorladı?

Neden konuşmuyoruz?

İran ve eminim ki İsrail İstihbaratı’nın kendisi.

HAMAS… Tek parça bir güç mü? Emir-Komuta Birliği var mı?

Plan şu…

Gazze Halkı’nı Sina çölüne sürmek. Karşılığında Mısır’a Libya’dan toprak vermek…

İran’ın en gözde generalleri ABD ve İsrail tarafından öldürüldü. Pekî, bu gözde generaller bir tane gevur, gayrimüslim, ABD, İngiliz, İsrailli öldürttü mü? Ben duymadım. Dertleri Müslümanlar. Tıpkı DEAŞ (IŞİD) gibi.

İran’da mollaların kamuoyunu elde tutması, İran’ın İslâm halkları aldatması için bu görünür ve sözde büyük kayıpları olmalı.

İran saldırılarında ABD, İsrail ve İngiltere’nin kaybı var mı? Yok.

Peki, Gazze sürecinde neler oldu?

Gazze yerle bir oldu. 40.000 insan şehid oldu. 1.800.000 insan yerinden edildi.

Yemenli Husi saldırılarında emperyalizm ve köpeklerinin Kızıldeniz’de bir kaybı var mı?

Hayır!...

Çin’in yol uzadığı için nakliye masrafları arttı, teslimat süreleri uzadı. Kızıldeniz’de İngiltere+ABD+Fransa donanma bulunduracaklar. Masraflarını da Araplara ödetecekler…

Lübnan’da İran yanlısı Hizbullah, devlet gibi kabul görüyor. Yemen’de, Irak’ta ve Suriye’de İran güçlendiriliyor.

Son İran saldırısında İran yüzsüzce saldırıyı “ABD’ne haber verdik!” diyor. Yani İsrail’e saldıracağını haber veriyor. Kesin hedef listesini de İsrail göndermiştir. Halkını ve Şii Dünyayı İran yine aldattı. Kutlarız. İsrail yine mağdur pozlarına girdi. Sarsılan Netanyahu Hükümeti’ne İsrail Meclisi tam yetki verdi.

ABD iç kamuoyu, konumu sarsılan BİDEN Hükümeti etrafında kenetlendi. ABD Savunma BakanlığıBiz doğrudan müdahil oluruz.” dediler.

Ürdün, İran İHA’larını düşürdü.

Soruyorum; 1’nci Dünya Savaşı’nın sıcak günlerinden farkı nerede?

Ürdün, S. Arabistan iki asî ailenin devletleri. Yine İngiltere’nin yanındalar. Mısır varlık mücadelesine devam ediyor. İran’da Fars ve İngiliz Şiası başarılı ve doğrudan müdahil.

Ne yapılmalı?

Osmanlı Milletler Topluluğu için derhal çalışma başlatılmalı. Gerçek durum, tüm Osmanlı Vatandaşlarına ve Türk Devletler Topluluğu’na gösterilmeli.

Gazze ve Filistin için toplu olarak sürgün yerine, İsrail’e katılmak İsrail’in nüfus yapısını değiştirmez mi?

İslam Ülkeleri fantezi yapıp halklarını aldatmasınlar. D. Türkistan’da da durum aynıdır. Destekleyecek ne güçlü bir İslâm Devleti var ne de buralarda Halk Çoğunluğu kaldı…

Sürdürülen göstermelik ve sahte düşmanlık İran ve İsrail Rejimlerinin en büyük dayanağı. Aynı şekilde Ürdün ve S. Arabistan’ın. ABD ve İngiltere, Arap Ülkeleri’ni silahla doldurdu.

Kime karşı?

Sözde İran’a karşı…

Oyunları sadece Türkiye bozabilir.

Tek başına mı?

Çok zor…

Sinsi, ketum, ülke içinde Millî Birliğini tam olarak sağlamak sûreti ile…

Yerel Seçim öncesi esip gürleyerek hükümeti ama aslında Türk Devleti’ni sıkıştıranlar!..

Yahu şu adamlara sorsanıza Filistin’e ihtiyaç ve ticaret malzemelerini hangi limandan, hangi ülkenin gümrüğünden sokacaklar?

Harita okumayı bilmeyen siyasilerle koca Osmanlı Cihan Devleti bakiyesi Türkiye Devleti nasıl yönetilecek?

Sayın Cumhurbaşkanım!..

Kurtulun basit, sığ, ufuksuz çevrenizden de Millîsiz Millî Görüşçü muhalefetin tuzaklarından da… Bilin ki muhalefetin yerel seçim başarısının arkasında FETÖ Aklı ve SP’nin altılı masadan kalan yönlendiriciliği var. Aynı şekilde YRP’nin verdiği asıllı asılsız malzemeler…

En önemlisi de muhalefetin üslup ve çalışma prensiplerindeki büyük değişimi dahi sizi saçma sapan gündemlere yönlendirip sakladılar sizden…

Komutan ne kadar çalışkan ve muzaffer olursa olsun karargâhı çalışmıyorsa doğru bilgiler gelmezse kendisine, nasıl doğru karar verecek?

Halkın zerre kadar sevmediği tipleri size saymama gerek var mı?

Kamuoyu anketi yapan etrafınızdaki kişileri daha dürüst ve hakperest olmaya lütfen zorlayın. Ayrıca yakın çalışma arkadaşlarınızla ilgili yine dar çevrede kapalı bir anket yaptırın.

Büyük Türk Milleti!..

İran’ın İsrail saldırısının sahte, basit bir aldatma olduğu konusunda hemfikir oldun. Bu bakışı, devleti yöneten kadrolara dikte edip, yol, yöntem geliştirmeye zorlamalıyız.

Psikolojik Harp ve Algı Yönetimini İran kadar, İsrail’in 1/10’u kadar becersek inanın içimizdeki fitne biter, terör biter. Çevre kardeş halklar da çevremizde bir araya gelmek için kendi hükümetlerini zorlar.

Yeniden çok çalışmaya, fedàkârlıkla üretmeye…

GÜÇLÜ VE BÜYÜK TÜRKİYE’Yİ KURMAKTAN BAŞKA ÇIKAR YOLUMUZ YOKTUR.

.

Emekli Yarbay Halil Mert, dikGAZETE.com

-Strateji ve Yönetim Uzmanı- 

Yazıyı açıklamaları ile buradan izleyebilirsiniz;

 

 

.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
kazanan masadır
kazanan masadır 1 ay önce
Aşırı milli söylemlerle gerçeklikleri ortadan kaldıramazsınız. Türkiye imparatorluk bakiyesi bir devlettir. yani kore, japonya gibi ulus devlet olması çok zordur. Ancak bu bölgede gücüyle ayakta kalabilir.
israil bu bölgede güçlü TÜRKİYE ister mi? istemez. Şu anda eski dostu irana yol verdi. KAZANAN iran oldu. tabi israil ve netenyahu. kaybeden mazlum müslüman filistin halkı.