USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

İlk şarkım anne-babamın gururu olsun!

İlk şarkım anne-babamın gururu olsun!
24-05-2022

"Söz" isimli eseriyle ilk kez müzik dinleyicisiyle buluşan Beril, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musıkisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitimi bölümünde kanun ve piyano öğrencisi olarak öğrenimini tamamlamasına rağmen yorumcu olarak da beğeni kazandı.

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı öğretim görevlisi Dr. Haydar Tanrıverdi ve Müzik öğretmeni olan Seda Tanrıverdi’nin kızı olan Beril, müzik dünyasının tam ortasında doğmuş ve müzikle büyümüş bir yetenek olarak da göze çarpıyor.

Yorumcu kişiliğinin yanında söz yazıp, beste de yapan Beril, müzik piyasasına sunduğu ilk eserin, söz ve müziğine imza atarken, aranjörlüğünü usta müzik adamı Selim Çaldıran yaptı.

Beril’in performans çekimleriyle oluşan klip çalışmasının yönetmenliğini ise Caner Demiroğlu yaptı.

“Konservatuar bana teoride müziği anlamamda ve daha önce hakim olmadığım bir müzik tarzını keşfetmemde ilham verici oldu” ifadesinde bulunan Beril, “Müziğin kalıtsal olduğuna inanıyorum, bunun yanında hayatımda her zaman müzisyen ve eğitimci bir aileye sahip olmanın ayrı bir şans olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden işim çok zor, ilk eleştirmenlerim çok usta. Kendimce gurur duyabileceğim bir proje olduğuna inanıyorum” diyerek kendisinin de bu müzik yolculuğunda var olduğunu ifade etti.

.

Selçuk Aka, dikGAZETE.com

BERİL KLİP;

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?