USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Hayallerini ve gerçeklerini kitaplara taşıyan adam

Hayallerini ve gerçeklerini kitaplara taşıyan adam
31-05-2022

Ünlü yazar Bülent Albayrak, yeni kitabı “Beterhane” ile okuyucusuyla yeniden buluştu. Yazdığı kitapların tercih edilme sebebini ise “Bülent Albayrak, kitaplarında her duyguya yer vermiştir, ne doğru olanı abartmış ne de yanlış olanı kamufle etmiştir, doğal haliyle, samimi olarak anlatmak istediğini söylemiştir” ifadesiyle özetliyor.

Beterhane” isimli kitabını, “30 yıllık birikim var” diyerek ifade eden Bülent Albayrak, “bir anda oluşmuş bir kitap değil, ciddi gözlemleme vardır, okuyucuya yalnız olmadıklarını, herkesin bir beterhanesi olduğunu ve günlük hayatta, gösterişli maskelerin, ihtişamlı benlikleri nasıl kuşattığının anlaşılmazlığını, İnsanoğlunun maddi ve manevi isteklerinin dünyayı sarmasını kısacası geldik, gidiyoruzun cılız sesini anlatıyorum” vurgusu ile anlattı.

Beterhane” isimli kitabındaki kişi ve olayların gerçek hayattan aktarıldığını sözlerine ekleyen usta kalem Bülent Albayrak, “rencide olmamaları bakımından sadece isimleri değiştirdim” ifadesinde bulundu.

Beterhane” isimli kitabıyla tekrar raflarda yerini alan Bülent Albayrak, hedefini de şöyle açıklıyor; “Yazar olarak, hiç bir zaman ekonomik bir beklentim olmadı, çok kişiye ulaşıp, o kişiler üzerinde iz bırakmak, cümlelerimde, kendilerinden bir şeyler bulmalarını sağlamak, sabır, emek, özlem, hak, hukuk gibi kavramların hayatta tatbik edilmesine vesile olmak.”

.

Selçuk Aka, dikGAZETE.com

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?