Komşumuz Suriye için tedavüle sokulan yalanlar, propaganda, sahtekarlık ve yanıltma haberler (dezenformasyon) şimdi Türkiye için yapılıyor. 

Katar resmi kaynaklarına binaen, sadece bu ülke Suriyedevletinin yıkılması için 100 küsur milyar dolar para harcadı. 

Bu bir devrim değildir; uluslararası terör saldırısıdır tespitimize dört koldan saldırdılar. 

"ABD, İsrail, İngiltere, Fransa terör ile kan ile, talan ile, işgal ile, yalan ile besleniyor, bunların yoldaşı olmayın!.." uyarısını yaptığımızda "Alevi Esad’ı mezhep kaygıları sebebiyle mi destekliyorsunuz" fitnesine maruz kaldık.

"Irak’ı, Tunus’u, Libya’yı, Mısır’ı, Filistin’i, Lübnan’ı Suriye’ye uzanmak, Şam’ı yakmak için harekete geçtiler, Şam üzerinden Anadolu’ya yönelecekler, bu ateş herkesi yakacak, alet olmayın, destek vermeyin, yalanlarına ortak olmayın, medyanıza taşıdığınız yalanlar bir gün olur size karşı kullanılır" dedik ve uyardık. 

“Suriye Arap Cumhuriyeti, Bayrağı ve Milli ordusu ABD’nin Büyük Orta-Doğu Projesi, Büyük İsrail Projesi, bölücü Barzanistan, PKKistan, ve dini-dar İhvanistan için yok ediliyor, amaç Türkiye-Suriye kardeşliğidir, gaye 21.ci yüzyılda yeni bir Filistin trajedisidir, hedef tüm bölgedir, Yemen’dir, Çin’dir, Rusya’dır, İran’dır” diye uyardık. 

"Bunlar marjinal bir grubun hezeyanları, itibar edilmez, haberleri, görüntüleri direkt sahadan alıyoruz, mücahit kardeşlerimize inanıyoruz” dediler. 

"Beyaz Baretliler bir İngiliz ürünüdür. Silahlı militanların cirit attığı bir operasyon kuruluşudur. İstihbarat elemanlarıyla doludur. Görüntüler sahtedir, yalandır, tertiptir, Filistin’de, Irak’ta, Yemen’de, Libya’da, Mısır’da, Lübnan’da yaşananların fotoğrafları Suriye’de yaşanıyor gibi gösteriliyor, Suriye’de terör örgütlerin evlerinde, Hollywood ve Katar film stüdyolarında çekilmiş videolardır” uyarılarına karşı; Anadolu Ajansı, Beyaz Baretlileri, “Suriye’nin umudu ve beyaz melekleri” diye pazarladı.

En nihayet Suriye’ye karşı kurulan kumpaslar, Suriye için söylenen yalanlar Türkiye için yapılıyor. 

Medyamız sabah-akşam sosyal medyada, batının medyasında, PKK organlarında, yandaşlarının propagandalarında yer alan haberleri yalanlamakla meşgul.

Görüntülerin, fotoğrafların sahte olduğu, başka mekânlardan kes yapıştır olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Aynısını kendisinin Suriye için yaptığını hatırlamıyor.

Suriye’ye verdiği zarar umurunda değil. 

Aksine halen haklıymış gibi fodul davranıyor. 

Özür dilemiyor. 

Tövbe etmiyor. 

Özeleştiri vermiyor. 

Kibirli ve bencil davranıyor. 

Vallahi de billahi de tillahi de Suriye devletinin, Esad’ın, hükümetlerinin, istihbaratının, güvenlik güçlerinin eleştirilecek onlarca yanı vardır. 

Ama ve lakin EmperyalizmSiyonizmVahhabizm ile uşaklarına karşı mücadelesinde Suriye Milletine, vatanına zeval olmasın, Suriye askerinin ayağına taş değmesin.

Hızır yoldaşları olsun.

Vallahi de billahi de tillahi de devletimizin, Erdoğan’ın, hükümetlerinin istihbaratın, güvenlik güçlerimizin eleştirilecek onlarca yanı vardır. 

Ama ve lakin Emperyalizm, Siyonizm, Vahhabizm ile uşaklarına karşı mücadelemizde Türk milletimize, vatanımıza zeval olmasın; Türk askerimizin ayağına taş değmesin, Hızır yoldaşları olsun.

.

Prof. Dr. Mehmet Yuva, dikGAZETE.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


sanalbasin.com üyesidir