Sadece ülkemizde değil koca bir dünyada pedofili şeytan tapıcıları küresel medya kanalıyla insanların beynini formatlıyor.

Washington DC'de olup bitenler hakkındaki gerçekler sadece Birleşik Devletler Eyalet vatandaşlarından değil tüm dünya halklarından gizlenmiyor mu sanıyorsunuz?

Trump, savaş makinesi ABD ordusunun küresel emperyalizmin kullanışlı aparatı olmasına karşı. Suriye'den  ve Irak'tan askerlerini çekmek istiyor.

ABD’nin kendi yerli öz kaynaklarına dönmesini, orta sınıf ve geliri düzeyi düşük halkın, sağlık, sosyal ve ekonomik şartlarının düzelmesinden  yana.

Amerika’da son durum ve önemli gelişmeler…

Finans şeytanlarının korkusu boşuna değil. Amerika’da her taraf köşe-bucak yer gök; “Remember the Alamo! love It  or leave İt! sloganları ile inliyor. 

Türkçesi; Alamo'yu unutma, hatırla. Ya Sev ya terket! 

1830’lardan itibaren Amerika'yı mesken tutan Türkler, Meluncanlar ve anakaranın yerli halklarını kim bir araya getirmiş olabilir? Kadim akıl böyle çalışır işte!

Ankara’nın basiretsizliğine ne demeli?

Reis’in mutemet adamlarından İbrahim Kalın bile Joe Biden güzellemesi yapıyorsa gerisini siz düşünün. Muhtemelen MI6’nın başkanı Richard Moore ile görüşmelerinin etkisinden çıkamamış olabilir mi?

Trump bu sıralar ne yapıyor?

Trump'ın tarihi Alamo kalesinin 240 mil güneyindeki Teksas sınır kasabası Alamo'ya yaptığı Salı ziyareti, sınır duvarındaki çalışmaları vurgulamanın bir yolu olarak tanıtıldı ve anlatıyı değiştirmek için potansiyel bir çaba olarak görüldü.

Oysa, Teksas Eyaleti ve ABD tarihinde Alamo Kalesi’nin ikonik bir karşılığı mevcut. Amerika’nın bağımsızlık iradesinin  sembolü olarak görülüyor. 

O nedenle her dönem vatansever Amerikalılar bağımsızlık bilinçlerini “Remember Alamoilkesi ile her yıl yeniden inşa ediyor. “Remember Alamonun Türkiye’deki karşılığı “Ey Türk titre ve Kendine dön!”

O kadar ki filmlere konu olan Alamo Kalesi, Amerikalıların üzerine titrediği önemli bir mekan. İlki 1936’da ve sonuncusu 2004’de olmak üzere altı tane Alamo temalı film çekilmiş. İşin ilginci, gişede başarı gösteremeyen bu filmlere harcanan para  dudak uçuklatacak kadar, trilyon dolarlarla ifade ediliyor.

İşte, Trump’ın Teksas gezisi ve Alamo hatırlatması sadece Teksas halkında değil, diğer eyaletlerde de derin etkiler uyandıracak mı?

Demokratların oy çaldıkları ve seçim sonuçlarına nasıl müdahale ettiklerini yandaşları  itiraf ediyor?!

Kaz kafalı Demokratlar, Trump’ın iktidardan uzaklaşmasına yönelik Hollywood film senaryolarına taş çıkaran işlerle uğraşırken Texas polisi, Biden'nin seçim ofisi yetkilisi Rachel Rodriguez'i seçimlere hile karıştırma suçundan evinde gözaltına aldı.

ABD Texas'da gözaltına alınan Biden'ın seçim ofisi sorumlusu Rachel Rodriguez, “5.000 oy için 55.000 dolar aldığını” Texas Savcısına itiraf etti.

Anlamı ve sonucunu iyi düşünün?

Şeytanın hileleri, generallerin sözde basın açıklaması…

Kongre toplantısı öncesinde şeytani güçler, kamuoyunu yanıltmak için son bir hamlede bulundular.

Amerika Birleşik Devletleri Kara Kuvvetleri generali ve Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri'nin en yüksek rütbeli subayı olarak 20. Genelkurmay Başkanı Mark Alexander Milley’in, Trump'ı bir çırpıda gözden çıkardığını ima eden düzmece bir evrak kamuoyuna servis edildi.

Ya FETÖ’cüler bunlardan çok şey öğrendi ya da FETÖ’cüler bunlara çok şey öğretti.

Yedi orgeneral ve bir oramiral tarafından yapılan sözde açıklamada ‘‘Başkent Washington’da 6 Ocak 2021 tarihinde yaşanan şiddet içeren ayaklanma, ABD Kongresi’ne ve Anayasal sürece yönelik doğrudan bir saldırıydı’’ denildi. 

Açıklamada, ordunun Anayasa’yı korumaya ve savunmaya bağlılığını sürdürdüğü vurgulandı. 

Reuters haber ajansının ulaştığı metinde, “İfade özgürlüğü ve toplanma hakkı, hiç kimseye şiddet uygulama, isyana teşvik ve ayaklanma hakkını tanımaz” ifadeleri yer aldı, “Anayasal süreçleri engellemeye yönelik eylemler geleneklerimize, değerlerimize, yeminimize ve yasalara aykırıdır” denildi. 

Şimdi bu metinden, Joe Biden'e nasıl bir destek çıkıldığı sonucuna varılabilir? Hepsi genel ifadeler. 

Böyle olmakla birlikte aslında ne bu şekilde yapılmış açıklama var ortalıkta ne de irade beyanı.

Neden mi? Çünkü söz konusu “belge”, belge görünümlü sahte evrak.

ABD'de bu olayları yakından takip eden deneyimli gözlemci Gusan Yedic, “askerlerin açıklaması haberi sahte” diyor. 

Ona göre bu “Private Enstitu” yani özel büro çalışması. 

Ayrıca açıklama komedisinde tarih bulunmadığı gibi resmi “Government” yani hükümet sayfasında yok. Ayrıca “Reuters'e kim verdi, nasıl verdi, niye verdi, ne zaman verdi, neden verdi” gibi soruların cevabını bilenler de ortalıkta arazi.

Bir diğer ayrıntı, eğer 20 Ocak'tan önce “Martial Law” yani sıkıyönetim ilan edilmezse, Mike Milley'in procedure / prosedür gereği olarak Biden'in yemin töreninde bulunacağı yönünde yaptığı açıklamanın böylesine sahte evrakla istismar edilmesi. 

Haaa bir de Vatikan’ın, Washington DC'ye kayyum olarak atadığı Demokratların lideri Nancy Patricia D'Alesandro Pelos için “tutuklanmış olabilir” diyorlar. Hiç kimse hatta yakınları dahi Nancy'den haber alamıyormuş. Tıpkı şairin dediği gibi “Hayat, çok garipsin" 

Azil komedisinde ikinci perde…

İlk perde, Demokrat Nancy PelosiTrump'ın görevden alınması gerektiğini söylediği, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in, ABD Anayasası’nın 25’inci maddesini işleterek Başkan Trump’ı görevden almayı reddetmesi ile kapandı. 

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Temsilciler Meclisi'nin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi'ye bir mektup yazarak Başkan Donald Trump'ı görevden almak için 25. Madde'yi yürürlüğe sokmanın “doğru olmayacağına inandığını” açıkladı. 

Başkan Trump da, Pence'in mektubundan saatler önce 25. maddenin kendisi için 'sıfır risk teşkil ettiğini' savunmuştu. Pence ile Trump, 6 Ocak'taki olayların ardından ilk kez dün Beyaz Saray'da bir araya gelmişti.

İkinci perde azil talebinin Çarşamba günü Temsilciler Meclisi'nde yapılan oylama ile kapandı. Meclis'te Demokratlar çoğunlukta olduğu için malum sonuç çıktı. 

Lakin, ABD Senatosu’nun çoğunluk lideri Mitch McConnell, azil görüşmelerine 19 Ocak’tan önce başlamayacaklarını açıkladı. Türkçesi; Temsilciler Meclisi'nin onayladığı azil görüşmelerine Senato, Trump başkanlıktan ayrıldıktan sonra başlayacak. Yani o noktada pek anlamı kalmayacak. 

Küçük bir bilgi notu; çok yanlış bilgi var, Türkiye’deki koskoca yayın kuruluşları da “kongre azletti” diye haber geçiyor.

Oysa kararda kullanılan ve Trump’ın geleceğini ilgilendiren “Impeach” sözcüğünün, “azil” kelimesi ile uzaktan yakından  alakası yok. Çünkü “Impeach”; “itham etmek, şüphelenmek, suçlamak ve aşağılamak” gibi Türkçe anlamlar içeriyor. 

Şimdi soralım, ey susak kafalılar, azil sonucunu nasıl ve nereden çıkardınız? 

Temsilciler Meclisi bu kapsamda Trump'ı sadece itham etti.  Asıl karar verici Senato ve o da 19 Ocak’ta görüşmeyi gündemine aldı. Kim öle kim kala, kim gele kim gide?

Askerler Washington DC'de Kongre Binasında…

Biliyorsunuz ABD’de, Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) ülkedeki 50 eyalette silahlı gösteriler yapılacağını duyurmasının ardından alarm durumuna geçildi.

Geçen hafta ABD Kongresinde yaşanan olayların ardından, ABD Başkanı Donald Trump’a destek veren grupların, sözde seçilmiş Başkan Joe Biden’ın yemin töreni sırasında da Washington’da gösteri düzenleyeceklerini duyurması, kentteki güvenlik tedbirlerinin en üst seviyelere çıkarılmasına yol açtı.

Kongre baskını şokunu üzerinden atamayan ABD’de olağanüstü güvenlik tedbirleri devreye alınıyor. 

Ülkedeki 50 eyalette silahlı gösteriler düzenleneceği ihbarının ardından başkent Washington DC’de acil durum ilan edildi.

Şehre, 15 bin askerin konuşlanması planlanıyor. Şu an Washington’da, Afganistan'dakinden daha çok ABD askeri var. 20 Ocak’ta yemin etmesi plan dahilinde olan çalınmış ve sahte oylarlarla, sözde seçilmiş Başkan Joe Biden  “Korkmuyorum” dese de ateş bacayı çoktan sarmış; atı alan Bering Boğazı’nı geçmiş.

Son söz, “inadına iş, inadına özgürlük” diyen Patriotlar, küreselci satanistlere karşı eyaletler genelinde gösteriye hazırlanıyor. Trump, Patriotlara mesajı verdi; “Alamo'yu Hatırla ve gereğini yap!

Gereği neymiş göreceğiz!

Eşkıya dünyaya hükümran olur mu olmaz mı? Bu aleme nizam nasıl verilir göreceğiz? 

.

Ömür Çelikdönmez, dikGAZETE.com

Twitter'da bizi takip edin: @oc32oc39 , @dikgazete

Seçilmiş Kaynakça 

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-55640919

https://www.dw.com/tr/pence-25inci-maddeyi-i%C5%9Fletmeyi-reddetti/a-56208613

https://www.amerikaninsesi.com/a/trump-25inci-maddenin-riski-benim-icin-sifir/5734908.html

https://thedcpatriot.com/evil-hillary-clinton-calls-for-total-war-on-all-trump-supporters/

https://thedcpatriot.com/secret-chat-reveals-blm-activists-violent-intent-and-trump-supporter-disguise-at-capitol/

https://www.google.com/amp/s/amp.theguardian.com/us-news/2021/jan/12/donald-trump-texas-impeachment-effort

https://www.google.com/amp/s/amp.usatoday.com/amp/6623672002

https://www.reuters.com/article/us-usa-trump-texas/his-days-in-power-dwindling-trump-heads-to-texas-to-see-border-wall-idUSKBN29H19M

https://www.google.com/amp/s/www.ksat.com/news/local/2021/01/12/city-of-alamo-officials-say-they-were-not-contacted-in-regards-to-president-donald-trumps-visit/%3foutputType=amp

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Her türlü yorum, editör onayı gerekmeden anında yayınlanır. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlâka ve dini değerlere aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk, yorum sahibine ya da içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Talep edildiğinde "IP no" ilgili mercilerle paylaşılır. Kısa yorumlarınızı, sayfa yenilenme süresi dolmadan “yorum gönder” butonuna tıklayıp kaydetmelisiniz; uzun yorumların, farklı sayfada yazılıp, kopyala-yapıştır şeklinde eklenmesi sayfa yenilenmesi halinde oluşan kayıpları önleyecektir.
Avatar
Sevilay 2021-01-14 10:11:17

Ya Sev ya terket ironik değilmi sizce

Avatar
oduncu 2021-01-14 10:13:44

Şeytanın tohumları bunlar

Avatar
masum 2021-01-14 10:24:06

Trump Reyis hepsinin hakkından gelir evelAllah evliyanın duası ile

Avatar
Sait 2021-01-15 15:42:38

Trump'a çok fena bir teneke bağlayıp öyle gönderecekler korkarım


sanalbasin.com üyesidir