Tavistock Enstitüsü (*), şeytani aklın dünyada hakimiyeti için sosyal ve psikolojik sırların pek çoğuna vakıf oldu...

Bu üst akıl, kontrol ettiği propaganda gücü, para ve silahgücü ile, dünyayı şekillendirmeye devam ediyor.

Kur’an ayetlerine bakarsak

;

insanların çoğu kâfirdir (Nahl 83),

çoğu fasıktır (Maide 49),

çoğu müşriktir (Rum 42),

çoğu inkârcıdır (İsra 89),

çoğu gâfildir (Yunus 92),

çoğu şükretmez (Bakara 243),

çoğu zanna uyar (Yunus 36),

çoğu nankördür (Furkan 50),

çoğu yalancıdır (Şuara 223),

çoğu iman etmez (Bakara 100),

çoğu Allah’a ortak koşar (Yusuf 106),

çoğu haktan hoşlanmaz (Zuhruf 78),

çoğu Kur’an’dan yüz çevirir (Fussilet 4),

çoğu akletmez (Maide 103),

çoğu ölüleri Allah’ın dirilteceğini bilmez (Nahl 38),

çoğu Kıyametin geleceğine inanmaz (Mümin 59),

çoğu Allah’ın mucize yaratabileceğini bilmez (Enam 37),

çoğu Rızkı Allah’ın verdiğini bilmez (Sebe 36),

yine

insanların çoğu, doğru olan dinin Müslümanlık olduğunu bilmez. (Rum 30)…

"Yeryüzünde olanların çoğunluğuna uyacak olursan, seni Allah’ın yolundan şaşırtıp saptırırlar. Onlar ancak zanna uyarlar ve onlar ancak ‘zan ve tahmin’le yalan söylerler." (En’am Suresi, 116)

"Sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler. Bundan dolayı dönmezler." (Bakara Suresi, 18)

*

Rahmani aklı hakim kılmaya çalışanlar, bu çemberi kırıp çıkabilecek mi?

Yoksa biraz baş gösterip, yerini yeniden şeytani akıla mı terkedecek?

.

Barbaros Nasün, dikGAZETE.com

Twitter'da bizi takip edin: @barbarosnasun , @dikgazete

(*) Editör notu:

Rockefeller vakıflarının desteğindeki Britanya merkezli Tavistock Enstitüsü’nün kuruluşu, 1921 yılına dayanmasına rağmen, 2000’li yıllar sonrasında varlığını toplumsal alanda daha da ağırlıklı göstermeye başladı.

Tavistock Enstitü, kamuoyunu değişik yapay uyarıcılar ve şişirme/balon gündemlerle yönlendirir/uyutur ve isteği doğrultusunda şekillendirir.

Tavistock Enstitü, psikoloji alanında dünyanın pek çok yerinde önemli bilim adamları ve pek çok hastane ile özel anlaşmaları sayesinde bir yandan o toplumun genç ve işe yarar beyinlerini bünyesine toplarken bir yandan da nüfuz ettikleri ülkelerdeki hastane ve çeşitli kuruluşları ile sosyal ve psikolojik verileri toplar; birey ve kitlelerin düşünce yapısını okuyarak, buna uygun teknik ve telkinlerle çeşitli toplumsal akımlar ortaya çıkartır; insanları ve toplulukları kendi amaçları doğrultusunda biçimlendirir.

Tam ismi "Tavistock Institute of Human Relations" (Tavistock İnsan İlişkileri Enstitüsü) olan ve milyar dolarlık fonlarla beslenen, grup davranışı ve organizasyonel davranış üzerine uzmanlaşmış olan enstitü, "Kitlesel beyin yıkama" ve "Algı Mühendisliği" yöntemleriyle, kitlesel kontrol oluşturarak, toplumların psikolojik gücünü kırarken, ele aldığı toplumun içeride ve dışarıdaki ayarlarıyla oynar ve hedefi ne ise o doğrultuda frekansları değiştirerek ailevi, dini, milli bağları zayıflatır, şekillendirir; istediği sonucu elde edene kadar da laboratuvar araştırmalarıyla sonuca gider.

Enstitünün teknikleri, yaklaşık 50 yıldır, CIA tarafından Kore Savaşı’ndan Küba’ya, Nikaragua’dan Japonya'ya kadar, açıktan işlenmiş insan hakları ihlalleri sonrasında o toplumlara yeni ayarlar vermek için kullanılmış ve halen dünyanın pek çok ülkesinde hem sıcak savaşlar öncesi ve sonrasında hem de soğuk savaşlar sırasında “barışçılmaske ile etkin biçimde uygulanmaktadır.

Bakınız; Irak, Libya, "Arap Baharı”, Suriye, son günlerde Venezüela, Somali, Etiyopya, ve vs...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Her türlü yorum, editör onayı gerekmeden anında yayınlanır. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlâka ve dini değerlere aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk, yorum sahibine ya da içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Talep edildiğinde "IP no" ilgili mercilerle paylaşılır. Kısa yorumlarınızı, sayfa yenilenme süresi dolmadan “yorum gönder” butonuna tıklayıp kaydetmelisiniz; uzun yorumların, farklı sayfada yazılıp, kopyala-yapıştır şeklinde eklenmesi sayfa yenilenmesi halinde oluşan kayıpları önleyecektir.


sanalbasin.com üyesidir