- haberler son dakika

2018’de “Ermeniler ve Türkler, Mormonlarla bir olup Amerika’yı nasıl tokatladılar başlıklı yazımda şimdi yurtdışındaki firari, hakkında tutuklama kararı çıkarılan Sezgin Baran Korkmaz’ın “al takke, ver külah” işlerinden biraz olsun söz etmiştim.

Sonrasında SBK Holding ‘Ceo’su Sezgin Baran Korkmaz’ın avukat ordusu, ekmeğini yiyip kılıcını salladıkları patronlarına hakaret ettiğim gerekçesi ile hakkımda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundular.

O süreçte RTÜK eski daire başkanlarından Cengiz Özdiker’in büyük desteğini gördüm. Sağ olsun Ispartalı hemşerim, Avukat Mustafa Derin de savunmama katkı verdi.

Daha sonra Ermeniler ve Türkler, Mormonlarla bir olup Amerika’yı nasıl tokatladılar?” başlıklı yazım, mahkeme kararıyla bir çok sitede yayından kaldırıldı.

Neyse ki yazının tamamı, Ermeni diasporasına ait, “www.hyetert.org sitesinde yayınlandı sanıyordum, bir baktım oradan da erişim yok. Tek erişim “egelobisi.com"da.

Herhalde o süreçte onu tesbit edemediler. Sonuçta devlet aklı devreye girdi ve parası ile itibar edinme derdine düşenlerin dediği olmadı, takipsizlik kararı  verildi.

MİT Başkanlığına gelmesi için methiyeler düzdüğüm Levent Göktaş'ın SBK / Can Kıraç bağlantısı beni çok üzmüştü!

2-3 yıl önce, samimiyetine inandığım, köken olarak Türkiye Nuseyrilerinden bir doktor arkadaşım, emekli asker, avukat Levent Göktaş'ın MİT Başkanlığına getirilebileceğini, konu ile ilgili bir değerlendirme yapmamın yerinde olacağını söylemişti.

Ben de saf saf 20 Kasım 2018'de "Türkiye’nin Suriye Politikası Emekli Albay Levent Göktaş’ı hangi göreve taşıyor?başlıklı yazımı kaleme aldım. Şimdi dönüp bakıyorum da “keşke yazmasaymışım” diyorum.

Neden mi?

Yukarıda, SBK ile olan hukuk mücadelemi anlattım... Bir kaç yıl sonra ne oldu dersiniz?

Sezgin Baran Korkmaz, yurtdışına kaçtıktan sonra da Türkiye'deki işlemlerine devam etti. Bu süreçte SBK Holding birçok varlığını elden çıkarttı. Bu kapsamda İnan Kıraç'ın ortağı Lüksemburg merkezli Silcolux S.A.'nın da bu varlıklar arasında olduğu ortaya çıkmıştı.

SBK Holding, 29 Eylül 2020'de Koç ailesinin damadı İnan Kıraç'a ait Kıraça Holding hissedarı Silcolux’u 82 milyon dolara satın alınca bu şekilde Kıraça Holding’deki yüzde 45 holding vasıtasıyla Karsan’da yüzde 28,5'lik bir payı olmuştu.

Bu satış işlemi 28 Ocak 2021 günü gerçekleşmiş, Kıraça Holding iştiraki olan Karsan, borsaya bir açıklama yapmış, SİLCOLUX A.Ş'nin İnan Kıraç adına avukat Mustafa Levent Göktaş tarafından satın alındığını kamuoyu ile paylaşmıştı.

AKİT Gazetesi, Mustafa Levent Göktaşın ofisinde Yargıtay üyelerinin cinsel görüntülerinin yer aldığı CD'ler bulunduğunu yazmakla kalmıyor, İnan Kıraç adına şirket alımında neden görev aldığının merak konusu olduğunu da sorguluyor.

Benimkisi sorgulamak değil, “sorgulamak” boyumu aşar. Benimkisi  hayal kırıklığı gönül kırgınlığı. Çünkü Türk Milletinin hizmetinde olması gerekenlerin kapitalist sermayenin emrinde tekmil vermesi zoruma gidiyor. 

Sedat Peker’in son konuşmasında SBK - İnan Kıraç vurgusu!..

Kağıt üzerinde Koç ailesinin damadı İnan Kıraç'a ait Kıraça Holding’in, SBK Holding’in iştirakçisi olduğu SİLCOLUX hisselerini satın almasına rağmen, 45 milyon dolarlık bir borç ödemesi gerçekleşmemiş.

Bunu mahkeme kayıtlarından değil firari organize suç örgütü liderinden öğreniyoruz. Sedat Peker diyor ki, "Sezgin Baran Korkmaz'ın 45 milyon dolar bir iş adamından (İnan Kıraç) alacağı var. Süleyman buna 'Senin hakkında tahkikat yapıldı, yurtdışına çık. Yukarının haberi var, bu parayı da sil, sorun çıkacak' diyor. Yukarısı da Tayyip abi."

Mahkeme kayıtlarından öğrenmek imkansız gibi çünkü tuz kokmuş, Ankara Bölge İdare İstinaf Mahkemesi Başkanı Esat Toklu bile Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde kalmış. Ben demiyorum Sedat Peker diyor.

Ohoo başka şeyler de diyor, Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu bey, görünen o ki sen de süslü süleyman gibi poliçe seslerini, para seslerini çok seviyorsun. Benim ailem zengin diyorsun, senin ailen son beş senede zengin oldu.

Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı esat toklu bey, diyorsun ya birçok hakim, savcı böyle lüks araba kullanıyor; işte bu, ülkedeki adaletin ne kadar yozlaştığının göstergesi. Utanmadan sen iki milyonluk arabaya nasıl biniyorsun? (zengin fetöcüler sağolsun).

Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı esat toklu bey, sen hikayeyi bırak. Geceliği yüz bin lira olan otelde kaldığına dair faturayı yayınlasana. Alışmışsınız lafı uzatmaya. Kısa, net cevap. Faturayı yayınla.

Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu bey, Bu mazlum, bu garip millet muktedir olduğunuz bugün sizden hesap soramasa da, Yüce ALLAH’ın mahkemesi Mahkeme-i Kübra’da sizden hesap soracak.

Sizin TCK kanununda yazmayan, ilahi kanunda yazan bu sözü unutma “Zalimin zulmü varsa, mazlumun Yüce ALLAH’ı var.”

Benim anlamadığım ne biliyor musunuz?

Koskoca bir mahkeme başkanı, yerli ve milli ve resmi Anadolu Ajansı dururken neden koştura koştura gider, Alman istihbarat servisi BND'nin medya gücü olduğu bilinen Deutsche Welle'ye açıklama yapar? 

Bunlar feraset yoksulu çapsız güruhu. Eğer Peker’in iddiaları doğru çıkarsa topunuza yuh olsun. Bir an önce bulunduğunuz makamdan istifa edin, adaleti kirletmeyin. Unutmayın keser döner sap döner…

Sezgin Baran Korkmaz’ın hikayesi…

İlk soru şu olmalı, birçok çıkar grubunun çetenin ağzını sulandıran SBK sermayesinin ana kaynağı nereden geliyor? İkinci soru; bu sermayenin oluşumunda, toplanmasında, yurtdışından Türkiye’ye sokularak aklanmasında  kimin, kimlerin parmağı var?

Sermaye paylaşımı kavgasında bu kirli parayı, Türk ekonomisinin kılcal damarlarında dolaşıma sokan SBK, "Allahın on pulunu bekleye dursun on kul /Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul." taksimini yapan kuzuların şahı, hangi kurda istediğini vermedi, veremedi?

“YouTube”dan yayınladığı videolarda dile getirdiği iddia ve itiraflarla Türkiye’de devlet-mafya ilişkilerini yeniden tartışmaya açan firari Sedat Peker, 9. videosunda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik iddialarını devam ettirdi.

Peker, yeni videosunda ''Ben yurtdışına gitmeden önce odanda misafir ettin. Sezgin Baran Korkmaz'ı, Soylu, yurtdışına kaçırdı'' iddiasında bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Bürosu’nda hazırlanan iddianamede, hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 282. maddesinde düzenlenen ‘‘suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama’’ ya da kamuoyunda bilinen adıyla ‘‘kara para aklama’’ suçlamasıyla, 10 yıla kadar hapsi istenen SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’ın, 6 Aralık günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla görüştüğünü iddia etti.

-Sezgin Baran Korkmaz-

Peker, açıklamalarında Sezgin Baran Korkmaz’ın, ABD’de de arandığını söyledi. Korkmaz’la sahibi olduğu yenilenebilir enerji şirketi Washakie’nin ABD Vergi Dairesi’nden “haksız yere 511 milyon dolar vergi indirimi almak” suçlamasıyla tutuklu bulunan Jacob Kingston ve İsiah Kingston arasında ilişki, olduğu Utah’ta devam eden yargılamaya konu olmuştu.

Soruşturma dosyasında Kingston’ların yaklaşık 134 milyon dolar tutarında bir parayı, Türkiye’de inşaat, ilaç ve gayrimenkul alanında kullanmak üzere SBK Holding’e gönderdiği iddia ediliyor. Ancak Utah Bölge Mahkemesi, geçtiğimiz Eylül ayında ABD Hazinesi’nin, SBK Holding’e el konma talebini reddetmişti.

Bu para, CIA'nın Kuzey Irak üzerinden Suriye’de YPG yapılanmasına gönderdiği kara para olabilir mi?

Amerika’nın Utah Eyaleti’nde vergide sahtecilik yapmaktan ceza almış bir şirketle de ilişkisi mevcuttur. Aralık ayında, SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’ın da aralarında bulunduğu 19 kişiye yönelik İstanbul merkezli dört ilde operasyon düzenlenmişti. Operasyonda 10 kişi gözaltına alınırken holding bünyesinde kurulan şirketler aracığıyla “132 milyon dolarlık kara para aklandığı” öne sürülmüştü.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, uluslararası kara para aklama suçlamasıyla aranan Korkmaz’ın, Türkiye’deki şirketlerine ve tüm mal varlığına mahkeme kararı ile el konulmuştu.

Recep Tayyip Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Er’in 6 ay önce yaptığı açıklama…

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in, firari ‘iş insanı’ Sezgin Baran Korkmaz’ın medya ilişkilerine dair iddiaları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Erin 6 ay önce yaptığı açıklamayı akıllara getirdi. Er’in açıklamaları ile Peker’in iddialarının benzeşmesi dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kuzeni Cengiz Er, Sezgin Baran Korkmaz'a yönelik 29 Aralık 2020'de yapılan operasyonun hemen ardından dikkat çeken bir açıklama yapmıştı.

-Cengiz Er-

"Pandoranın kutusu açılıyor. Sezgin Baran Korkmaz operasyonu, Türk medyasının da kirli çamaşırlarını ortaya dökecek" diyen Er, "Korkmaz'ın boğazdaki yalısının kapısını aşındıran, Bodrum'daki otelinde bedava tatil yapan ve ceplerini dolduran kerli ferli gazetecilerin ipliği pazara çıkacak" ifadesini kullanmıştı.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Rahip Brunson bağlantısı…

Amerikalı Rahip Andrew Craıg Brunson, 4 yıl önce İzmir’de tutuklanması ile iki ülkeyi karşı karşıya getirmişti. Dönemin ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’yi tehdit etmiş, Erdoğan da görevde olduğu sürece Brunson’ın iade edilmeyeceğini söylemişti.

20 ay cezaevinde kalan Brunson, sonunda 3 yıl hapis cezasına çarptırılarak serbest bırakıldı. Brunson da vakit kaybetmeden ABD’ye uçtu. İşte tüm bunlardan 2 yıl sonra Rahip Brunson’ın ismi, bu kez SBK soruşturmasıyla gündeme geldi.

SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’ın Rahip Brunson’u ev hapsindeyken ziyaret eden din adamını ağırladığı ve Brunson ile yakın ilişkide olduğu iddia edildi.

Tarih 19 Eylül 2018, ABD Başkanı Trump’ın danışmanlarından ABD'li iş insanı Tommy Hicks, Türkiye ile ABD arasında krize neden olan Rahip Brunson’un serbest bırakılması için özel görevle İstanbul’a geldi.

26 Eylül’de de şimdilerde hakkında kara para aklama suçlamasıyla soruşturma yürütülen Sezgin Baran Korkmaz’ın özel jetiyle İzmir’e geçti. Yanında da Vatikan merkezli Fransısken Kilisesi’nin Rahibi Papaz James Mccurry vardı.

Trump’ın görevlendirdiği Tommy Hicks ve yanındaki din adamı, birlikte ev hapsindeki Brunson’u ziyaret etti. Brunson ve eşiyle bir saat görüşme gerçekleştirdi.

O anlara dair de bir hatıra fotoğrafı çektirildi.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Amerika’dan getirdiği para, CIA’nın kara parası mı?

Peker, 9. videosundaki açıklamalarına devam ediyor:

5 Aralık Resul Holoğlu, Organize Suçlardan Sorumlu Emniyet Müdür yardımcısı telefon açıyor Korkmaz'a. 

Sezgin Baran Korkmaz kim, ABD'de aranıyor. İçişleri Bakanlığı'na çağırıyor. Saat 10.30, 12.30 çıkış. 

Sezgin Baran Korkmaz'ın 45 milyon dolar bir iş adamından (İnan Kıraç) alacağı var. 

Süleyman buna; 'Senin hakkında tahkikat yapıldı, yurtdışına çık. Yukarının haberi var, bu parayı da sil, sorun çıkacak' diyor. 

Yukarısı da Tayyip abi. Amerika'dan da büyük para gelmiş diye herkes biliyor ya.. Bütün kayıtlar çıkacak. 

Sezgin Baran Korkmaz, 6 Aralık'ta yurtdışına gidiyor. İçişleri Bakanı, Organize Suçlar Daire Başkanı'nı telefonla arayıp, hakkında 6 aydır dosya hazırlanan adamı İçişleri Bakanlığı'na çağırıyor ve görüşüyor ve yurtdışına çıkmasını söylüyor. Bu 45 milyonu kabul etti ya Sezgin Baran, ne yapsın devlet var karşısında. Oteli de istediler. Böyle bir namussuzluk olur mu?”

Görmüyor musunuz; "Durum diye bir lâf var, buyrunuz size durum / Bu toprak çirkef oldu, bu gökyüzü bodurum!"

Firari Peker'in tarihe gömdüğü siyasiler...

Sedat Peker konuştukça, Erdoğan sonrası AK Parti genel başkanlığına  kendisini “banko aday” görenleri de tarihe gömüyor.

Kimler mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı eski bakan, “pelikancı” olduğu söylenen Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bakanlık, Başbakanlık, hatta TBMM Başkanlığı yapmış Binali Yıldırım, Saadet Partisi genel başkanlığından, Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) kurucu başkanlığına oradan AK Parti hükümetlerinde Başbakan Yardımcılığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı görevlerinde bulunmuş, babaannesi tarafından yedi göbek Gürcü asıllı Numan Kurtulmuş.

“Tapınak Şovalyelerinin üniversitesi”nde okumuş siyasal İslamcı!..

Ne derece doğru bilmiyorum ama Sedat Peker’in kafayı taktığı Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu bey, Adalet Teşkilatı bürokrasisinde Numan Kurtulmuş'un refaransı ile yer bulmuş.

Numan Kurtulmuş mu? ABD'de Philadelphia'da  bulunan Temple (Tapınak) Üniversitesi School of Business & Management'da 1988-1989 yılları arasında lisansüstü çalışmalarına devam etmiş. 

Hani şu bizim siyasal İslamcıların dillerinden düşürmedikleri “Tapınak Şövalyeleri” var ya sanırım o üniversite de onların.

Kaderin cilvesine bak! Sen kalk, İslam düşmanı Türklük düşmanı “Tapınak Şövalyelerinin üniversitesi”nde oku, sonra Türkiye’ye gel  İslamcılık tasla.

Kurtulmuş, 1990-1993 yıllarında yine ABD'de Cornell Üniversitesi New York State School of Industrial & Labor Relations'nda misafir öğretim üyesisiymiş. Oralarda itibarı var.

Kurtulmuş'un hayatında önemli yere sahip, 1884 yılında Amerikalı avukat, yazar, din adamı Russell H. Conwell tarafından kurulan Temple'ın resmi sloganı; “Perseverantia Vincit veya Perseverance Conquers”dir. Türkçesi; “Sebat Sessizlikte, Sebat Fetheder”.

Bu sloganla ne anlatılmak isteniyor veya hangi “subliminal mesaj” veriliyor? Galiba; “usul usul, sağacağınız keçinin önüne ot atarak, kuşları ürkütmeden, sızıntı yapın!” diyor.

Aklımıza  mukayyet olalım, Bağdatlı Rûhî'ye kulak verelim:

Yâ Rab bize bir er bulunup himmet eder mi

Yoksa günümüz böyle felâketle geçer mi

Sedat Peker konuştukça, Erdoğan sonrası AK Parti Genel Başkanlığı’na kendisini “banko aday” görenleri tarihe gömüyor. Şimdi ekranlarda olduklarına bakmayın, onlar birer siyasi mevta.

.

Ömür Çelikdönmez, dikGAZETE.com

Twitter'da takip edin: @oc32oc39 , @dikgazete

Seçilmiş Kaynakça

http://mobil.egelobisi.com/yazarlar/omur-celikdonmez/ermeniler-ve-turkler-mormonlarla-bir-olup-amerika-yi-nasil-tokatladilar/783/

https://www.dikgazete.com/turkiyenin-suriye-politikasi-emekli-albay-levent-goktasi-hangi-goreve-tasiyor-makale,985.html

https://onedio.com/haber/sedat-peker-in-son-videosunda-bahsettigi-sezgin-baran-korkmaz-ile-birlikte-adi-gecen-levent-goktas-kim-985891

https://www.yeniakit.com.tr/haber/sedat-pekerin-aciklamalarindan-sonra-o-subay-yeniden-gundemde-goktasin-kocun-damadi-kirac-ile-iliskisi-nereden-geliyor-1546433.html

https://odatv4.com/levent-goktas-sbkdan-neden-hisse-aldigini-odatvye-anlatti--25022103.html

https://www.sirketdedikodulari.com/aktualite/esat-toklu-kimdir-sedat-peker-esat-toklu-hakkinda-ne-dedi-iste-detaylar/

https://www.dw.com/tr/esat-toklu-sedat-pekeri-savc%C4%B1l%C4%B1%C4%9Fa-verece%C4%9Fim/a-57806177

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/sedat-pekerin-9-videosuyla-gundeme-gelen-sezgin-baran-korkmaz-kimdir-1842230

https://www.istanbulgercegi.com/yazarlar/yalcin-bayer/tutuklanan-3-abdlinin-turkiye-baglantilari_177862.html

https://www.gercekgundem.com/guncel/244008/sezgin-baran-korkmaz-ve-rahip-brunson-iliskisinde-yeni-detaylar-ortaya-cikti

https://www.gelecekgundem.com/ekonomi-finans/bora-jet-satisinda-pis-kokular-geliyor-h4475.html

https://hyetert.org/2018/09/03/ermeniler-ve-turkler-mormonlarla-bir-olup-amerikayi-nasil-tokatladilar/

https://www.sbkholding.com.tr/
https://ahval.me ›bir-yilan-hikayesi-borajet-davasi

https://odatv4.com/sezgin-baran-korkmaz-sedat-pekerin-iddialarina-ne-dedi-07062132.html

https://www.birgun.net/haber/peker-in-sbk-iddialari-erdogan-in-kuzeni-6-ay-once-medyanin-kirli-camasirlari-ortaya-cikacak-demisti-347417

https://www.birgun.net/haber/sedat-peker-den-9-video-metin-kulunk-ve-para-iliskisi-suleyman-soylu-ve-sezgin-baran-korkmaz-a-dair-iddialar-347364

https://www.amerikaninsesi.com/a/sedat-peker-den-yeni-iddialar/5918312.html

https://web.archive.org/web/20150925110552/http://www.istanbulunyehaber.com/etiket/siyaset//76/

https://www.britannica.com/biography/Russell-Conwell

https://www.sabah.com.tr/numan-kurtulmus

https://www.fox.temple.edu/about-fox/

https://admissions.temple.edu/about/fast-facts

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Her türlü yorum, editör onayı gerekmeden anında yayınlanır. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlâka ve dini değerlere aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk, yorum sahibine ya da içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Talep edildiğinde "IP no" ilgili mercilerle paylaşılır. Kısa yorumlarınızı, sayfa yenilenme süresi dolmadan “yorum gönder” butonuna tıklayıp kaydetmelisiniz; uzun yorumların, farklı sayfada yazılıp, kopyala-yapıştır şeklinde eklenmesi sayfa yenilenmesi halinde oluşan kayıpları önleyecektir.
Avatar
tozduman 2021-06-08 11:38:00

ne diyosun nasıl olur Numan Bey dini bütün müslüman birisi

Avatar
orcun madanoglu 2021-06-08 12:23:12

Ömür abi bu bağlantıları nasıl da buluyor birleştiriyor... tıpkı puzzle gibi...

Avatar
Iskata 2021-06-08 16:35:33

Peker poker Masasını çoktan kurmuş ama bir farkla birde Rus RULETİ eklemiş

Avatar
Ziya Paşa 2021-06-08 16:37:22

“Ne günlere kaldık ey Gazi Hünkar,
Katır mühürdar oldu, eşek defterdar.”


sanalbasin.com üyesidir