Dalton kardeşlerden Joe Biden, ABD Başkanlık seçiminin galibi ilan edilmesine rağmen, bana göre mevcut ve meşru Başkan Donald Trump

Trump, 20 Ocak 2020'ye kadar hileli seçim sonuçlarını lehine döndürecek her türlü yasal yol ve yöntemleri denemeye kararlı. 

Çünkü bu kavga, Trump’ın kişisel mücadelesi değil. Gücünü bağımsızlık bildirgesinden alan milliyetçi Amerika ile Kraliçe’den icazetli küreselci sermaye odaklarının kıyasıya ve dahi ölümcül rekabeti. 

Frankfurt'ta ABD Askeri İstihbaratı ve CIA çatışıyor...

Türk Kamuoyu, FBI - CIA gibi Amerikan haber alma servislerinin isimlerine "kahrolası federaller" diye başlayan Hollywood film diyaloglarından aşina. 

Ancak United States Department of Defense/ Amerika Birleşik Devletleri Savunma Başkanlığı'na bağlı Defense Intelligence Agency/ Savunma İstihbarat Teşkilatı (DIA) hakkında malumat sahibi olanların sayısı bir elin parmağını geçmez. 

Almanya'nın Frankfurt kentinde bir kaç gün önce gerçekleşen CIA ve DİA arasında ölümle sonuçlanan operasyonu anlatmadan önce United States Department of Defense/Amerika Birleşik Devletleri Savunma Başkanlığı'na bağlı Defense Intelligence Agency/ Savunma İstihbarat Teşkilatı  (DIA) hakkında bilgi  vereyim. 

DIA, ABD'nin önde gelen askeri istihbarat örgütüdür. Diğer rakip ülkelerin ABD’ye yönelik askeri niyet ve yeteneklere ilişkin en yetkili analizleri yapar. 

Kuruluşun dört temel yetkinliği; insan istihbaratı, analiz, karşı istihbarat ve teknik istihbarat ile askeri operasyonları mümkün kılarken, aynı zamanda savunma ve ulusal düzeylerde politika yapıcıları bilgilendirir. 

ABD içinde DIA'nın misyonu, benzersizdir ve başka hiçbir kurum, askeri uzmanlığını bu kadar geniş bir istihbarat disiplinleri yelpazesinde  bulunduramaz. 

DIA; ABD askeri planlaması ve operasyonları ile silah sistemleri edinimini desteklemek için, Savunma Bakanlığı ve İstihbarat Topluluğundaki askerlere, savunma politika yapıcıları ve kuvvet planlayıcılarına askeri istihbarat sağlamakla yükümlü. 

Barış zamanında, kriz ve savaş sırasında istihbarat operasyonlarını planlar, yönetir ve uygular. 

Kurum içindeki personeli, farklı meslek dallarından ajansa kazandırılmıştır. Bu kapsamda askeri tarih ve doktrin, ekonomi, fizik, kimya, dünya tarihi, siyaset bilimi, biyo-bilimler ve bilgisayar uzmanları mevcut. 

Frankfurt’tan Washington'a ceset torbasında dönen  vatansever Amerikalılar!..

Küresel sermaye karşıtı emekli istihbaratçıların bilgi akışı sağladıkları internet sitelerini takip etmeseydim, sizlerle bu malumatı paylaşma lüksüm olamazdı. Umarım cömertliğim takdir edilir.

Olay çok taze sayılır. 27 Kasım 2020'de gerçekleşiyor. United States Department of Defense/ Amerika Birleşik Devletleri Savunma Başkanlığı'na bağlı Defense Intelligence Agency/Savunma İstihbarat Teşkilatı (DIA), 2020 seçimlerinde CIA müdahalesinin kanıtını içeren sunucuları güvence altına almak için Almanya'nın Frankfurt kentinde CIA tarafından işletilen bir sunucu çiftliğine bir baskın başlatır.

Burada seçim sırasında kullanılan oylara siber müdahale ile seçim sonuçlarına manipülatif etki yapan “Dominion oylama makineleri” bulunuyordu.

ABD’de alevlenen seçime hile karıştırıldığı iddialarının yoğunlaşması üzerine, sunucu çiftliğine yönelik saldırı ihtimaline karşı CIA'nın Afganistan'da eğittiği paramiliter birimler, uçakla alelacele getirildi ve çiftlikte konuşlandırıldı.

Defense Intelligence Agency DİA / Savunma İstihbarat Teşkilatı bünyesinde operasyonel görev tanımı bulunan Delta Force / Özel Kuvvetler, CIA’nın kontrolündeki Frankfurt kırsalında gözlerden ırak casusluk yerleşkesine  saldırır. 

Çatışma sırasında paramiliter milisler haricinde öldürülen CIA görevlisi, ülkesine ceset torbasında dönerken CIA yetkilileri, ABD medyasına personelin “Somali'de öldürüldüğüaçıklamasını yapar.

ABD’li güçlerin çatışması sırasında ölen ABD'li askeri personelin Mısır’da bir helikopter kazasında hayatlarını kaybettikleri yalanını da DİA yetkilileri paylaşır.

Frankfurt'taki CIA tesisinde, çatışma sonrası çıkan yangına rağmen, seçime müdahale edildiğini söyleyen Trump’ın bu iddiasının kanıtını içeren ve “DoD” tarafından ele geçirilen sunucular ise çoktan White House yolunu tuttu. 

Sidney Powell, Georgia ve Michigan eyalet seçim sonuçlarını etkileyebilecek kanıtlar ne zaman kamuoyu ile paylaşılacak merakla bekleniyor? 

Ele geçirilen aygıtlarda oy hırsızlığı ile ilgili şu detaylar mevcut, 1) Savunma Bakanlığı tarafından yürütülen "Kraken" siber savaş programı ve 2) Çoklu baskınlar sırasında elde edilen sunucularda bulunan bilgiler. (Bercelona ve Toronto'da da sunucu çiftliği baskınları olduğu söylendi.)

DoD/DİA operasyonunu, ABD askeri karşı istihbarat, NSA ve CIA ile uzun bir çalışma geçmişine sahip, tanınmış bir siber suçlar araştırmacısı olan Dr. Keshavarz-Nia yönetmiş. 

Facebook ve Twitter'ın Frankfurt sansürü…

Almanya'nın Frankfurt sehrinde cereyan eden olayın aktarıldığı linklerin paylaşılmasına, Facebook ve Twitter izin vermiyor. Bazıları, Trump'ınFacebook ve Twitter'a kayyum atayabileceğini” söylüyor. 

Yine aynı kaynaklar, Facebook'a sivil sosyal medya şirketi olarak bakılamayacağını, MI6'nin sivil haber alma sitesi olduğunu, Nisan ayında değişen Yönetim Kurulu üyeleri içinde çoğunlukla emekli MI6 mensuplarının yer aldığı belirtiyor. 

Putin’in koruma duvarını aşamayan ‘Koruma’sı, neden intihar etti?

ABD başkanlık seçimlerine müdahale ile Rusya Federasyonu Başkanı Wladimir Putin'in sağlık sorunları nedeniyle görevini bırakacağı iddiaları hemen hemen aynı günlerde ABD ve Avrupa’nın ana akım medyasında yer aldı.

Küresel post kapitalist çete, Putin ve Trump'ı tasfiye etmeye çok meraklı. 

Her iki lidere yönelik tasfiye metotları farklı farklı. Trump'ı seçimle, Putin'i de tezvirat ve suikast ile tarih sahnesinden silebileceklerini sanıyorlar. 

İnsanın bunlara “Ey gafiller köpeğin duası kabul olsa gökten kemik yağardı” diyesi geliyor. 

Putin nasıl korunuyor?

Moskova trafiğinden hazzetmiyor. Trafikte vakit kaybetmeye tahammülü olmadığından, belki de rakip şehir St.Petersburg’dan geldiğinden, başkentle başı çok hoş değil. 

Evden çalışıyor. Başkan Putin’in, her sabah kahvaltıda yaban mersini, yulaf ve sütten oluşan menüsü var. Sağlıklı besleniyor, düzenli spor yapıyor. 

Şehrin batısında, Novo-Ogaryovo’daki bir villayı daimi rezidansı seçtiğinden beri ülkesini genellikle buradan yönetiyor.

Rusya lideri Vladimir Putin’in kullandığı Moskova'daki Novo-Ogarevo Başkanlık Rezidansı'nda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından korunmak için özel bir tüneli var. 

Putin, dijital telefon yani cep telefonu kullanmıyor. Çeşitli bilgi kaynaklarına başvuruyor, bilgisayar üzerinden internet kullanıyor. Ama bildiğim kadarıyla kendisine ait cep telefonu yok, başka iletişim araçlarını tercih ediyor. 

Kremlin'de gizli haberleşme ağı kullanılmaya devam ediyor. Çünkü uzmanlara göre; kullanılan güvenli gizli telefon hatları tüm modern akıllı telefonlardan daha uzun ömürlü.

Putin, güvenlik gerekçesi ile cep telefonu kullanmayınca "iletişimi nasıl  sağlıyor" diye düşünebilirsiniz? Rus Çarı, klasik tutkunu.

O eski usül sabit hattı tercih ediyor. Putin'in sosyal medyaya uzak durması ve internetten fazla hoşlanmaması kendisinin de açıkladığı gibi, internetin bir CIA projesi olduğunu düşünmesinden. 

Başkan’ı korumak için alınan önlemler aralıksız olarak gün boyunca sürdürülüyor. Etkinliklerde ve Kremlin’de görevli olan tüm çalışanlara zorunlu testler uygulanıyor. 

Putin'in korunmasından Federal Protection Service (FSO) sorumlu…

Federal Güvenlik Hizmetleri, Rusya Federasyonu devlet büyüklerinin, onların yerleşkelerinin ve geçtikleri yolların güvenliğinin sağlanması üzerine kurulu bir iç güvenlik organı. 

Daha ziyade Kremlin Sarayı girişlerinde tarihi üniformaları ile görülebilecek “FSO” görevlileri, diğer iç güvenlik organlarının gönderdikleri bilgiler ve istihbaratlar ile güvenlik önlemleri alıyor. 

Oldukça eski bir geçmişi olan FSO’nun kökleri, IV. Çirkin İvan’ın Kremlin Sarayı’nı korumak üzere oluşturduğu 2000 kişilik saray muhafızı birliğine dayandırılıyor. 

İsmi çok göz önünde olmayan bu kurumun, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı’nı, üst düzey devlet yöneticilerini, yabancı devlet başkanlarını, ailelerini ve onların heyetlerini korumak, güvenlik önlemlerini almak şeklinde önemli bir takım görevleri var. 

Devlet başkanına doğrudan bağlı olan FSO, federasyon genel seçimlerinin sonunda oy sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılmasından itibaren başkanın güvenliğinden sorumludur ve devlet başkanının görevi boyunca, güvenlik hizmetini reddetme hakkına sahip değildir.

Kurumda, diğer iç güvenlik organlarında olduğu gibi rütbeler askerî sisteme ve hiyerarşiye göre sıralanır. Kurumun başında bir general bulunmaktadır. 

Personellerinin eğitimlerinin bitiminden emekli olana dek koruma hizmetleri üzerine çalışmaları tecrübe açısından sürekli gelişmelerine olanak sağlamaktadır. Kurumun personel ve yönetici ihtiyacı, Voronezh ve Orel şehirlerinde bulunan kuruma bağlı Rusya Federasyonu Federal Güvenlik Hizmetleri Akademisi tarafından sağlanmaktadır. Akademi lisans düzeyinde eğitim vermekte, mezunlarına akademik kariyer imkânı da sunmaktadır. 

Bu bilgilerden de anlaşılacağı gibi, FSO oldukça içine kapalı, seçilmiş ve özel eğitilmiş, psikolojik testlerden geçirilmiş personelden müteşekkil. 

Putin’in ölen/öldürülen koruması Mihail Zakharov, Kazan Tatarı bir baba ve Rus annenin çocuğu…

Devlet Başkanı Vladimir Putin'i korumaktan sorumlu bir Rus Federal Koruma Servisi (FSO) memuru, Kremlin duvarları içinde intihar ederek öldü.

Rusya'nın güvenlik servisleriyle bağlantısı olduğu düşünülen Baza Telegram kanalı, Mihail Zakharov'un görevi sırasında kendini vurduğunu söyledi . TASS haber ajansı, intiharı doğruladı. 

Zakharov'un meslektaşları intiharını, artan fazla mesai saatleri ve işverenlerinin çalışma koşullarına kayıtsız kalmasıyla ilişkilendirdi. 

Zakharov'un intiharını meslektaşları, FSO'daki kritik personel eksikliğinden dolayı aşırı çalışma uygulamasının daha sıklaştırılmasına bağlıyor. 

Buna göre personel, genellikle sadece kendi vardiyalarında değil, ayrılan meslektaşlarının vardiyasında da çalışmak zorunda kalıyor. Bu fazla mesai saatleri de ücretsiz. 

Zaharov’un eşinden ayrı yaşadığı ve Aralık ayında, anlaşmalı olarak boşanmaya hazırlandıkları belirtildi.

Mihail Zakharov'un karısının, kocasının intihar nedeni hakkında bilgi ve fikrinin bulunmaması da dikkat çekici değil mi?

Muhtemelen cürmü meşhut yani suçüstü yakalanan veya suikast planı deşifre edilen Mihail Zakharov, ele geçmemek için kendisini vurabileceği gibi çatışma sırasında vurulmuş da olabilir. 

Ukrayna, Kırım Tatar Diasporası umarım bu işte yoktur!

Her he kadar Rus resmi makamları Kazan Tatarı baba, Rus anneden olma Mihail Zakharov'un ölümünü intihar olarak açıklasa da, Putin düşmanlığı tavan yapmış odakların işi olduğu kesin.

Maktulün, Tatar etnisitesine mensubiyeti, Ukrayna'da Soros destekli CIA’nın eğitim verdiği Tatar grupları ile  bağlantısı olabileceğini gösteriyor. 

.

Ömür Çelikdönmez, dikGAZETE.com

Twitter'da bizi takip edin: @oc32oc39 , @dikgazete

Seçilmiş Kaynakça 

https://dod.defense.gov/

https://www.dia.mil/About/

https://www.naturalnews.com/2020-11-27-situation-update-nov-27th-dod-vs-cia-covert-war.html

https://www.mymilitia.com/forums/topic/75788-dod-vs-cia-firefight-over-ballots/

FSO “Ob İstorii Sozdaniya Organov Gosudarstvennoy Ohrany v Rossii"

Ahmet Burak İçen, Soğuk Savaş Sonrası Rusya Federasyonu İç Güvenlik Birimleri,  Güvenlik Bilimleri Dergisi, Mayıs 2019,Cilt:8 Sayı:1 151-174

https://www.themoscowtimes.com/2020/11/30/presidential-guard-dies-by-suicide-inside-kremlin-reports-a72183

https://vz.ru/news/2020/11/30/1073130.html

https://tass.ru/proisshestviya/10131519

https://www.gazeta.ru/social/news/2020/11/30/n_15297223.shtml

https://www.turkrus.com/1393020-rus-basini-putinin-korumalarindan-biri-kremlin%E2%80%99de-intihar-etti-xh.aspx

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Her türlü yorum, editör onayı gerekmeden anında yayınlanır. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlâka ve dini değerlere aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk, yorum sahibine ya da içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Talep edildiğinde "IP no" ilgili mercilerle paylaşılır. Kısa yorumlarınızı, sayfa yenilenme süresi dolmadan “yorum gönder” butonuna tıklayıp kaydetmelisiniz; uzun yorumların, farklı sayfada yazılıp, kopyala-yapıştır şeklinde eklenmesi sayfa yenilenmesi halinde oluşan kayıpları önleyecektir.
Avatar
Harbiyeli 2020-12-01 09:40:10

100 üzerinden 1000 numara, bingo yazı

Avatar
Tatar Ramazan 2020-12-01 09:42:04

Bizim Tatar balalarını yazmasaydın iyiydi


sanalbasin.com üyesidir