16 Temmuz 2019 Salı 07:14
375 Okunma
Ünlü Rus politikacı: Washington, Türkiye'de yeni bir darbe girişimine gidebilir!

MOSKOVA - ÖZEL

Rusya Podina (Vatan) Partisi Başkanı, Parlamento alt kanadı Duma Milletvekili Aleksey Juravlyov, Washington'un Türkiye'de yeni bir darbe girişiminde bulunabileceğini iddia etti.

Sosyal medya hesabı üzerinden 23 Mayıs’ta yaptığı açıklamasına dün bir ilavede bulunan ünlü Rus politikacı Juravlyov, S-400” Hava Savunma Sistemlerinin teslim edilmeye başlanmasının yeni bir jeopolitik gerçekliğe atılan adım olduğunu kaydetti.

“WASHİNGTON’UN SİNSİLİĞİNİ HERKES BİLİYOR!.."

2016 yılından bu yana, Rodina Partisi’nin başkanlığını sürdüren Aleksey Juravlyov, “Facebook” üzerindeki kişisel sosyal medya hesabından 23 Mayıs tarihinde, ABD'nin S-400 füzesi konusunda Türkiye'yi tehdit ettiğine değinirken "Washington, tehditlerinin ciddiyetini kanıtlamak için Türkiye'de yeni bir darbe girişimine gidebilir” iddiasında bulundu ve "Washington'un sinsiliğini her kes biliyor” dedi.

"RUS-TÜRK “S-400” ANLAŞMASI YENİ BİR ADIM…"

Juravlyov, dün de Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400'ler konusunda yine aynı sosyal medya hesabı üzerinden şu değerlendirmede bulundu: "Rus-Türk S-400 anlaşması, yeni bir jeopolitik gerçekliğin oluşmasına doğru atılan bir adım.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


sanalbasin.com üyesidir