09 Ekim 2019 Çarşamba 05:15
108 Okunma
Türkiye'nin yeni Novorossiysk Başkonsolosu Bayar görevine başladı

MOSKOVA - ÖZEL

Türkiye'nin yeni Novorossiysk Başkonsolosu Fırat Bayar görevine başladı.

Başkonsolos Bayar, yeni görevi ve konsolosluk olarak hedefleri ile ilgili şu duyuruda bulundu:

 "Saygıdeğer vatandaşlarımız,

Rus dostlarımız,
Temsilciliğimizin internet sitesinin değerli ziyaretçileri,
7 Ekim 2019 tarihi itibarıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin Novorossisk Başkonsolosu olarak göreve başladım. Karadeniz’e kıyısı olan bu güzel şehirde ülkemizi temsil ediyor olmaktan onur duyuyorum.
Başkonsolosluğumuz görev bölgesi KrasnodarRostov ve Adıge Cumhuriyeti’ni kapsamaktadır. 

Görevim süresince, mesai arkadaşlarımla birlikte, siz kıymetli vatandaşlarımıza ve Rus dostlarımıza kaliteli ve süratli konsolosluk hizmetinin sunulması, vatandaşlarımızın iktisadi girişimlerinin desteklenmesi, yerel makamlarla ilişkilerimizin daha da güçlendirilmesi, ülkemizin ekonomik potansiyelinin yanısıra kültürel zenginliklerinin de bölgede tanıtılması ve görünür kılınması öncelikli hedeflerimiz arasındadır."

Başkonsolos sözlerine şöyle devam etti: "Ziyaret etmekte olduğunuz web sitemizin ve e-posta adresimizin (consulate.novorossisk@mfa.gov.tr) yanısıra, facebook (facebook.com/TCNovorossiskBK) ve twitter (twitter.com/TCNovorossiskBK) sayfalarımızdan bize ulaşabilir, bu sayfaları takip ederek faaliyetlerimizden ve duyurularımızdan haberdar olabilirsiniz. İhtiyaç duymanız halinde (+7918 6325492) numaralı acil durum nöbetçi memur telefonumuzdan da (17:30-09:00 saatleri arasında) Başkonsolosluğumuza ulaşabilirsiniz.
Ayrıca, konsolosluk işlemlerinizin daha da kolaylaştırılmasını hedefleyen “e-konsolosluk” internet sayfasını (www.konsolosluk.gov.tr) ziyaret edebilirsiniz.
Konsolosluk işlemleri hakkında bilgi almak üzere, Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezi’ne (+90 312 292 29 29) numaralı telefondan veya (www.mfa.gov.tr/konsolosluk-cagri-merkezi.tr.mfa) adresinden de ulaşabilirsiniz.

Bu vesileyle, kıymetli vatandaşlarımızı ve internet sitemizin ziyaretçilerini saygıyla selamlıyor, şahsım ve mesai arkadaşlarım adına en iyi dileklerimi sunuyorum.

Fırat Bayar, Başkonsolos"

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


sanalbasin.com üyesidir