03 Ekim 2019 Perşembe 04:49
267 Okunma
Türkiye'nin Kazan yeni Başkonsolosu İsmet Erikan görevine başladı

MOSKOVA - ÖZEL

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nde Türkiye'nin Kazan yeni Başkonsolosu İsmet Erikan görevine başladı.

Konuyla ilgili Başkonsolosluk sosyal medya hesabından şu bilgi verildi:

"Başkonsolos İsmet ERİKAN 01.10.2019 tarihi itibariyle görevine başlamıştır.

Başkonsolosumuz İsmet Erikan, RF Dışişleri Bakanlığı Kazan Temsilcisi Radik Vahitov’a makamında nezaket ziyareti gerçekleştirdi."

TÜRKİYE, TATARİSTAN'IN ÖNDE GELEN YABANCI ORTAKLARINDAN...

Bu arada dün de Tataristan Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Türkiye'nin Tataristan'ın önde gelen yabancı ortaklarından biri olduğunu vurgulamıştı.

Tataristan Cumhurbaşkanı, "Tataristan, her zaman Rusya-Türkiye ilişkilerini güçlendirmeyi amaçlamayı öngören Türk ortaklarla işbirliğini geliştirme girişimlerini desteklemekte. Türkiye Tataristan'ın önde gelen yabancı ortaklarından biri olmakta. 2018 yılı sonuçlarına göre ticaret hacmi 314 milyon doları aştı. Bu yıl da karşılıklı ticarette dinamik bir büyümeye tanık oluyoruz. Böylece, ikinci çeyrekte ticaret hacmi yüzde 60 arttı" şeklinde konuşmuştu.

Birçok dev Türk fabrikasının Tataristan Cumhuriyeti'nde başarılı şekilde faaliyet gösterdiğine işaret eden Minnihanov, başkent Kazan ve İstanbul arasında günlük direkt uçak seferlerinin olduğunu vurgulamıştı.

Tataristan Cumhurbaşkanı, ikili işbirliği için umut vaat eden alanlar arasında enerji, petrokimya, makine mühendisliği, sağlık, inşaat, turizm, küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesinde deneyim alışverişi gibi alanları da sıraladı.

Minnihanov, "Türkiye'nin Kazan Türkiye Başkonsolosluğu da Tataristan-Türkiye ilişkilerinin güçlendirilmesine büyük katkı sağlamakta." dedi.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


sanalbasin.com üyesidir