09 Ekim 2019 Çarşamba 05:27
171 Okunma
Rusya: Bu anlaşma Moskova ve Ankara arasında önemli bir adımdır

MOSKOVA - ÖZEL

Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği, Rusya ile Türkiye arasında ödeme ve anlaşmalarda yerel para birimleri olan Ruble ve Türk Lirası’nın kullanılması yönünde imzalanan anlaşmanın önemini vurgulayarak, "Bu anlaşma Moskova ve Ankara arasında önemli bir adımdır" açıklaması yaptı.

Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği tarafından konuyla ilgili şu bilgi verildi: "Rusya Maliye Bakanlığı: Türkiye ile Rusya arasındaki ticarette ulusal para birimlerinin kullanımına yönelik 4 Ekim’de anlaşma imzalandı.

Rusya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Anton Siluanov ile Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak arasında imzalanan anlaşmayla iki ülke arasındaki ticarette kademeli olarak ruble ve lira kullanımı artırılacak.

Anlaşmanın hedefi uygun mali piyasa altyapısının oluşturulması, iki ülke para birimlerinin ticari kurumlar nezdindeki cazibesinin artırılmasıdır."

Rusya Büyükelçiliği açıklamasında şunları da kaydetti: "Anlaşmanın imzalanması, Rusya ile Türkiye arasında karşılıklı yarar sağlayan ve adil ticaret ve ekonomik iş birliğinin daha da genişletilmesi ve geliştirilmesi için önemli bir adımdır."

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


sanalbasin.com üyesidir