13 Eylül 2019 Cuma 15:20
525 Okunma
Rus TV Genel Müdürü: Türk dizileri olmadan yapamayız, fakat yeni Türk dizleri de bekliyoruz

MOSKOVA - ÖZEL

Rus Domashniy televizyon kanalı Genel Müdürü Marina Hripunova, "Muhteşem Yüzyıl” adlı dizi film başta olmak üzere Türk dizilerinin Rusya'da büyük ilgiyle izlendiğine dikkat çekti. Hripunova, "Dünya genelinde daha fazla ilgi çekebilecek başka hikayeleri de sahnelemek lazım" diyerek dizi filmlerin hep aynı tarzda üretilmesine üstü kapalı eleştiride de bulundu.

Rus basınına konuşan Hripunova bir soru üzerine şunları kaydetti: "Türk dizileri olmadan yapamayız, 'Muhteşem Yüzyıl' dizisini tekrar kanalımızda yayınlayacağız. Elbette yeni bir şey bulmak istiyorum. Sürekli araştırıyoruz, fakat henüz ikinci bir 'Muhteşem Yüzyıl’ı bulamadık. Biz de çıtayı düşürmek istemiyoruz"

TÜRK ORTAKLARIMIZ TALEPLERİMİZE PEK DE DUYARLI DEĞİLLER..

Rus Domashniy televizyon kanalı Genel Müdürü Marina Hripunova, Türk ortaklarından yeni dizler beklediklerini belirterek, "Türk ortaklarımız taleplerimize karşı pek de duyarlı değiller. Fakat şu da bir gerçek: Ürünlerinizin dünya genelinde tanınmasını düşünüyorsanız, o zaman sadece yerel izleyiciler için değil, anlaşılır ve ilginç olabilecek başka hikayeleri seçmeniz gerektiğini de anlamalısınız” diyerek Türkiye’deki yapımcılara mesaj da gönderdi.

Foto: Sergey Griçkov

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

banner90
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


sanalbasin.com üyesidir