USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

Rus Milletvekili Slutski: Türk-Rus ilişkileri bölgemiz için çok önemli! Dostum Mevlüt Çavuşoğlu’na da…

Rusya Duma Milletvekili Slutski, gelişen Türk-Rus ilişkilerinin bölge için çok önemli olduğunu belirtti, ticari ilişkilere değindi ve “dostum” dediği Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’na dikGAZETE aracılığı ile selamlarını iletti

Rus Milletvekili Slutski: Türk-Rus ilişkileri bölgemiz için çok önemli! Dostum Mevlüt Çavuşoğlu’na da…
16-10-2021 09:18
16-10-2021 23:34

MOSKOVA - ÖZEL

Rus parlamentosu alt kanadı Devlet Duması Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Leonid Slutski, Türk-Rus ilişkilerinin bölge istikrarı ve barışı açısından önemli olduğunu vurguladı.

dikGAZETE’ye konuşan Rus Milletvekili Slutski, ikili ilişkilerin her alanda giderek geliştiğini vurguladı.

Slutski, "Türkiye-Rusya ilişkileri, bölgemiz açısından çok önemli. Bölgemizin barışı ve istikrarı açısından önem arzediyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki dostane ilişkiler bir çok ülke lideri için güzel örnek sayılmakta. Geçenlerde Sayın Erdoğan, Rusya'nın Soçi kentini ziyaret ederek Rus mevkidaşı Sayın Putin ile önemli görüşmelerde bulundu. Dolayısıyla ilişkilerimiz her alanda gelişmeye devam ediyor" dedi. 

DOSTUM MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU'NA DA ÇOK SELAMLAR!..

İki ülke arasında ticari ilişkilere de değinen Rus Milletvekili Slutski, "Rusya ve Türkiye, bugün TürkAkımı, Akkuyu nükleer santral projeleri gibi önemli projeler inşa ediyor. Pandemiye rağmen ticari ilişkilerimiz artıyor. İlişkilerimiz yapıcı,faydalı olmaya devam ediyor. Buradan dostum Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na da çok selamlar iletiyorum!" ifadelerini kullandı.

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Çizgisi