13 Ağustos 2019 Salı 01:57
184 Okunma
Rus Milletvekili Juravlyov: Biz de Kuzey Kıbrıs'ı tanımıyoruz, ama…

MOSKOVA - ÖZEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye, Kırım'ın yasa dışı ilhakını tanımayacaktır" sözlerine cevap veren RusyaPodina (Vatan) Partisi Başkanı, Parlamento'nun alt kanadı Duma Milletvekili Aleksey Juravlyov, "Biz de Kuzey Kıbrıs'ı (KKTC) tanımıyoruz ama bu, ilişkilerimizi geliştirmeye engel değil" dedi.

Rus devlet kanalı canlı yayın programında konuşan Rus milletvekili Juravlyov, Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski'nin Türkiye ziyaretine değindi.

"ERDOĞAN, RUSYA İLE UKRAYNA ARASINDA ARABULUCU OLMAYA ÇALIŞIYOR!.."

Juravlyov, "Zelenski, ciddi politikacı Erdoğan'ı ziyaret etti. Erdoğan'ın Kırım açıklamasına gelince ise biz de Kuzey Kıbrıs'ı tanımıyoruz. Ama bu ikili ilişkilerimizi geliştirmeye engel değil. Üstelik biz on yıllardır Kuzey Kıbrıs'ı tanımıyoruz. Bundan etkilenecek bir durum yok. Türkiye ile ilişkilerimiz devam ediyor. Erdoğan, Rusya ve Ukrayna arasında arabulucu olmaya çalışıyor. Bu bir gerçek" dedi.

ERDOĞAN SURİYE'DE RUSYA VE ABD GENELKURMAYBAŞKANLIĞI ARASINDA ARABULUCU OLDU

Rus Milletvekili sözlerine şöyle devam etti: "Erdoğan, Rusya ve Ukrayna arasında arabulucu olabilir. Bakınız, Erdoğan Suriye'de Rusya ve ABD Genelkurmaybaşkanlıkları arasında arabulucu oldu. Üstelik onun arabulucuğu sırasında ABD ve Rusya başarılı şekilde işbirliği yaptı. Şimdi Ukrayna konusunda niye olmasın?”

.

Fuad Safarov, dikGAZETE.com

banner90
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


sanalbasin.com üyesidir