17 Temmuz 2019 Çarşamba 21:10
288 Okunma
Rus kamuoyu, Truva Hazineleri’nin akıbeti ile Türk-Rus ilişkilerine dikkat çeken haberlerimizi takipte!

HABER MERKEZİ

Rus kamuoyu “Truva Hazineleri”nin akıbetini merak ediyor. Konuyu gündeme getiren haberimiz Rusya’da büyük ilgi uyandırdı. 

Moskova merkezli haberleriyle gündem oluşturan Fuad Safarov’un haberi, Rusya’nın en büyük haber ajansı tarafından Rusça’ya tercüme edilerek ajansın internet sitesinde yayınlandı.

Aynı haber, yine bir başka Rusça yayın yapan ve en çok okunan haber sitesinde dikGAZETE.com’dan alıntılanarak okurlara sunuldu.

Bu arada, Rus Devlet Ajansı’nın internet sitesi, yazarımız Cengiz Han Güven’in "Yeni Dünya Düzeni"nde Türkiye ve Rusya başlıklı yazısını da Rusça’ya çevirerek okurlarına aktardı.

RUSYA'nın EN BÜYÜK AJANSI VE EN ÇOK OKUNAN HABER PORTALI…

Rusya’nın en büyük haber ajansı “Rossiya Segodnya” tarafından ajansın internet medyacılığını üstlenen “inosmi.ru”da Türkçe aslından birebir Rusça’ya tercüme edilerek aktarılan haberde, Rusya’da bulunan Truva Hazineleri ile ilgili tartışmaya yer veriliyordu.

Yazarımız Cengiz Han Güven’in yazısında ise “S-400”lerin Türkiye’ye gelişi ile Rusya Türkiye arasındaki ilişkilerin kazandığı yeni boyuta dikkat çekiliyordu.

RUS KAMUOYU “TRUVA HAZİNELERİNİN AKIBETİNİ MERAK EDİYOR!

Türkiye’yi yakından ilgilendiren Almanlar tarafından önce Yunanistan’a ardından Almanya’ya kaçırıldıktan sonra İkinci Dünya Savaşı sırasında Kızılordu tarafında Rusya’ya getirilen Truva Hazineleri Rusya’da müzede sergileniyor.

Son Putin ve Merkel buluşmasında da gündeme gelen “Truva Hazineleri” için Türkiye de iade talebinde bulunmuştu. 

RUSYA'NIN ULUSLARARASI EN BÜYÜK İKİ HABER AJANSI...

Rossiya Segodnya (Rusya Bugün) dünyanın en büyük uluslararası haber ajanslarından biri. Bu önemli ajansa bağlı “İnoSmi" sitesi, Rusya hakkında önemli analiz ve haberler yapan çeşitli uluslararası medya kuruluşlarının yayınlarını Rusça’ya çeviriyor. 

Bu arada, “Pravda.Ru" haber sitesi de bugün Rusya'da en çok okunan haber sitelerinden biri. Sitede önemli Rus ve yabancı uzmanların, ayrıca Rus politikacıların mülakatları yer almakta. Bazen Türk basınnda eski önemli Sovyet gazetesi Pravda ile karıştırılmakta. Oysa isim dışında hiç bir bağlantısı bulunmamakta.

İşte dikGAZETE.com’dan alıntılanarak, çeşitli sitelerde Rusça olarak yayınlanan çok sayıda okunma oranlarına ulaşan o haberlerin sitemizdeki linkleri ve Rusya'daki ilgili bazı görselleri:

Rusya, Truva Hazineleri’ni Türkiye’ye iade eder mi!

"Yeni Dünya Düzeni"nde Türkiye ve Rusya

*

Bu arada, "inosmi.ru. sitemiz için "https://inosmi.ru/dikgazete_com/" adresinde dikGAZETE.com için özel sayfa açtı; artık, heber ve yazılardan Rusça'ya çevrilenleri ilgilisi Rusça olarak da takip edebilecek.

dikGAZETE.com

banner90
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol


sanalbasin.com üyesidir